Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]

1/7
>
Piotr Purzyński
Zdjęcie numer 0 w galerii - Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]

PIOTR PURZYŃSKI

>
Należący do miasta budynek przy ul. Mierosławskiego 2 w Sosnowcu wyburzany jest na koszt firmy, który obok wybudowała apartamenty Arkada.

Pisaliśmy pod koniec lutego, że straż pożarna nie wydała pozwolenia na użytkowanie apartamentów Arkada, bo inwestor nie dopełnił obowiązków związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

- Wykonawca inwestycji został zobowiązany do zainstalowania rolet przeciwpożarowych między apartamentowcem a budynkiem [przy Mierosławskiego 2 - przyp. red.] - mówił wtedy Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miasta. I sygnalizował, że jest też inna możliwość: sąsiedni budynek planowany jest do wyburzenia.

Rozbiórka budynku rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Zgodnie z zapowiedziami, finansuje ją spółka Ger-Pol, która wybudowała apartamenty Arkada. Sylwia Łuczyńska-Kurek z Ger-Polu powiedziała nam, że do piątku po budynku nie będzie już śladu, a teren zostanie uporządkowany.

Należący do PKP budynek kilka lat temu został przekazany pod zarząd Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Joanna Sekuła, dyrektor MZZL, przypomina, że już w momencie przejmowania wiadomo było, że dom przy Mierosławskiego 2 zostanie zburzony w związku z planami rozbudowy układu komunikacyjnego, a lokatorom miasto będzie musiało zapewnić inne mieszkania.

- W planie zagospodarowania przestrzennego miasta w miejscu budynku planowana jest droga - potwierdza Rafał Łysy. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycja będzie realizowana.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]
  • Zdjęcie numer 7 w galerii Znika dom z czerwonej cegły przy dawnym supermarkecie [ZDJĘCIA]