Główna siedziba MBP będzie teraz Zagłębiowską Mediateką. – Zmiana nazwy sygnalizuje technologiczne przeobrażenia, jakie zachodzą w sosnowieckim bibliotekarstwie, czyli posiłkowanie się nowymi technologiami w promowaniu kultury czytelniczej – zapowiada Elwira Kabat-Georgijewa.

Przedsmak nowoczesności będziemy mieć już na zewnątrz: z interaktywnej książki umieszczonej na elewacji sosnowiczanie dowiedzą się m.in., jakie atrakcje mediateka proponuje w najbliższym czasie [z umieszczonego przed ekranem stanowiska kartki będzie można przerzucać dotykowo, jak w smartfonie], a także posłuchają fragmentów audiobooków na specjalnie do tego wyznaczonych stanowiskach.

W całkowicie odmienionym wnętrzu znalazły swoje miejsce nowocześnie wyposażone agendy, które – o czym przekonana jest dyrektor MBP – przyciągną w to miejsce sosnowiczan i sprawią, że stanie się ono im bliskie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.