Pozwoleniem na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego miasto dysponuje od 21 maja, tym samym urząd jest także w posiadaniu projektu budowlanego.

We wrześniu lub październiku przetarg na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego

W najbliższych tygodniach miasto powinno otrzymać od projektantów ze spółki JSK Architekci także projekt wykonawczy, co umożliwi ogłoszenie przetargu na budowę. Zdaniem prezydenta Sosnowca – po uzyskaniu pozytywnej opinii radnych – będzie to możliwe we wrześniu lub październiku [wcześniej byłą mowa o sierpniu].

W tej sytuacji najważniejsza pozostaje odpowiedź na pytanie: w jaki sposób miasto sfinansuje wycenianą na 200 mln zł inwestycję?

Przypomnijmy, że na początku roku sosnowiecki magistrat zapłacił opolskiej spółce Invest & Consulting Group ponad 23 tys. zł m.in. za przygotowanie tzw. analizy przedrealizacyjnej, która wskaże najbardziej optymalnego dla miasta scenariusze finansowania budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Wiadomo było, że w grę wchodzi finansowanie inwestycji z budżetu miasta, z uwzględnieniem długu zaciągniętego przez spółkę Zagłębiowski Park Sportowy oraz w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.