Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Powinno byc funkcjonalne a nie jest
już oceniałe(a)ś
0
0
Super projekt, fachowe wykonanie ! Dość pszenno-buraczanej kolorystyki w miastach. Brawo!
już oceniałe(a)ś
0
0
W zasadzie to zarząd sam sobie dał czerwoną kartkę, gdyż osoby do niego należące zrezygnowały z pełnienia tej funkcji, a stało się to na zebraniu rocznym. O dziwo teraz są wielce obrażone, że sami zrezygnowali, naprawdę ciężko to pojąć. Smaczku dodaje fakt, że jedna z tych osób szeroko rozpowiadała wśród sąsiadów, że po termomodernizacji zrezygnuje, bo ma wszystkiego dosyć, więc o co chodzi?
już oceniałe(a)ś
0
0
A u mnie na osiedlu Młodych Hutników tragedia zaczęli w tamtym roku jedną część budynku dosłownie dwie ściany potem poszli robić blok dalej zrobili jedna siane i wyparowali A kolor taki paskudny wyblakły zielony i ma to mój "blok" jak ten naprzeciwko
już oceniałe(a)ś
0
0
Zgadzam się ze wszystkimi krytycznymi uwagami dotyczącymi tego "zagłębiowskiego cudu", jakim jest dla lokalnych dziennikarzy blok na Kosmonautów 1, po remoncie. Z zewnątrz może podobać się jedynie kolorystyka, która w sąsiedztwie papuzich koszmarków urzeka umiarem. A reszta? Kto by zgadł, że mural przedstawia łódź płynącą po wodach Pogorii gdyby nie jasne sugestie dziennikarzy "co autor chciał przez to powiedzieć"? A poziom artystyczny dzieła...Tuż obok jest szkoła plastyczna. Czy ktoś zapytał fachowców o zdanie? Mnie się nie podoba. Balkony to jedna wielka porażka. Poziom balustrady podniesiony o ok.20 cm przesłania wszystko. U mnie akurat w szarym kolorze. I te koszmarne ćwieki wewnątrz i tak mocno zwężonego balkonu. I niech pan architekt Zaczek nie mówi, że tak sobie życzyli mieszkańcy. Byłam na zebraniu. Mieszkańcy, nie do końca oszołomieni kolorowymi obrazkami projektu , sugerowali uwzględnienie potrzeb np. dzieci, żeby też coś widziały z tego balkonu. No to mamy, dwie 3 centymetrowe szparki w balustradzie. Jak wyjdziemy finansowo na tej inwestycji jeszcze dokładnie nie wiemy, bo najważniejszych dokumentów pan Szczypka nie chce udostępnić. A wizjonerskie plany tego pana zadowoliłyby pewnie niejednego nie mającego o czym pisać dziennikarza. Tyle że to my za to płacimy i daliśmy czerwoną kartkę zarządowi.
już oceniałe(a)ś
0
0
W Sosnowcu przy Kalinowej SSM termomodernizuje bloki i przymierza się do malowania elewacji pozostałych. Nikt mieszkańców nie pyta o zdanie, spółdzielnia twierdzi, że wszystko zależy od "plastyka miejskiego". A że ten uwielbia mieszać różowy z zielonym i innymi pstrokatymi barwami - widać w całym mieście...
już oceniałe(a)ś
0
0
No wlasnie jak nie pasteloza, to murale! Tandetny, kiczowaty i zwyczajnie brzydki mural. Bazgroly na poziomie podstawowki, nie majace ze sztuka nic wspolnego. Jakby nie mozna bylo p o p r o s t u pomalowac bloku w neutralnym kolorze i tak zostawic. Alez szpetnie zrobilo sie w naszym miescie!
już oceniałe(a)ś
0
0
Projekt jest wynikiem licznych konsultacji z mieszkańcami i zarządem (który nota bene, też tam mieszka). Wszytskie za i przeciw zostały rozważone, a wynik jest najlepszym możliwym na ten czas i portfel, rozwiązaniem.
@Wojciech Zaczek Szanowny Panie. Z tymi licznymi to Pan grubo przesadził, ja doliczyłam się dwóch spotkań bardzo mało konkretnych. Nie dano nam żadnego wyboru, przedstawiono jeden słuszny projekt muralu, innych projektów nie było. Mieszkańcy na owych dwóch zebraniach wyrażali swoje wątpliwości co do powstania muralu, jednakże nikt ich nie słuchał, a w szczególności ówczesny zarząd. Osoby z zarządu postanowiły, że mural ma powstać i już. Natomiast kwestia finansowa, była przedstawiana następująco: "Mural będzie kosztował 12 tysięcy złotych z czego 10 tysięcy da Urząd Miasta". Logicznie myśląc wspólnota dopłacała 2 tysiące złotych, co było do przyjęcia: "na ten czas i portfel". Nic bardziej błędnego, gdyż wspólnota dopłaciła właśnie owe 12 tysięcy złotych (dla przypomnienia są to pieniądze wszystkich członków wspólnoty mieszkaniowej), a Urząd łaskawie dołożył 10 tysięcy złotych. Myślę, że rachunek jest prosty. Natomiast dla autora artykułu mam propozycję, proszę odwiedzić nasz blok, zrobić zdjęcie drzwiom do piwnicy, schodom do piwnicy i kracie na dole wejścia do piwnicy, jak również drzwiom od wind powyżej parteru, bo na parterze zostały akurat wymienione przed zebraniem rocznym mieszkańców wspólnoty i zarządu - ku jego chwale. Mogłabym jeszcze wymienić parę takich rzeczy "nieco" pilniejszych niż mural. Zapraszam również do sfotografowania balkonów od wewnętrznej strony - chylę czoła przed koncepcją pana architekta, źle zamontowane barierki z wystającymi na parę centymetrów śrubami, gdzie nie zmieści się nawet najbardziej skromna suszarka na pranie. Uchwytów na sznurki podobno nie da się zamontować, no bo nie daj Boże wizję apartamentowca stworzoną przez były zarząd zburzyłby widok powiewających majtek. I można by tak długo i dalej. Nadmienię jeszcze, że zaliczka na projekt - podkreślam projekt zagospodarowania zieleni wokół apartamentowca wyniosła 10 tysięcy złotych. Niestety zaufałam nieodpowiednim ludziom, przykre jest to, że nie ja jedna. Na zakończenie polecam wszystkim mieszkańcom wspólnot mieszkaniowych dokładne i dogłębne czytanie podsuwanych im uchwał i ograniczone zaufanie do ludzi, których wybrali.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Gosc: Fanta Haha! Od kiedy koncepcja zawiera detale montażowe? U nas też zrobili zaprojektowaną termomodernizację i cieszymy się z tego, że jest dużo ładniej i cieplej. Nie zamawialiśmy projektu wykonawczego, więc wymyślali to wykonawcy. Może trzeba było wziąć lepszą ekipę? A drzwi do piwnicy i klatki schodowe zrobimy za rok lub dwa, zgodnie z osobnym opracowaniem, bo raczej projekt elewacji tego nie obejmuje :D
już oceniałe(a)ś
0
0
@Gosc: Zadowolona Myślę, że zdziwiłaby się Pani co u nas obejmował projekt termomodernizacji. A moje teksty proszę czytać ze zrozumieniem.
już oceniałe(a)ś
0
0