Więcej
  Komentarze
  Stypa po III Rzeczypospolitej dlatego świeczki palą?Bronią zgniłego systemu nieruszonego od upadku komuny z kastą nadzwyczajnych ludzi stojących ponad wszystkim o prawie nie wspominając.Bronią systemu ,który zgnił i zawali się pod ciężarem głupoty,przekrętów,dyspozycyjności wobec telefonów władzy i ludzi skrzywdzonych przez wymiar niesprawiedliwości.W swej naiwności ludzie ci myślą że walczą o dobrą sprawę.A wspierają stary zakonserwowany układ za którym stoją cwaniaczki dobrze żyjący z systemu żeby było tak jak było.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Za robotę się brać a nie pajacować.....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A co się stało z częścią komentarzy i fotkami prezydenta Sosnowca? Pytam po raz kolejny, czy to była legalna manifestacja, czy mieli na nią wszystkie wymagane zgody i kto był jej oficjalnym organizatorem?
  @Gość: Prawnik Twój guru nazwał tych ludzi spacerowiczami, a w Polce póki co zgoda na spacerowanie nie jest jeszcze potrzebna
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Za reformą sądownictwa opowiadają się w głównej mierze osoby, które czują się "poszkodowane" wyrokami sądów bo rozprawa nie poszła po ich myśli. Sądził się taki z rodzina o spadek po rodzicach, przegrał i wina sądów. Ale ten taki nie rozumie, że po reformie sądownictwa i naciskach na sądy przez politykierów może dużo więcej stracić. Bo jak nie daj Boże kogoś na zielonym świetle na pasach potrąci siostra kogoś związanego z partią rządzącą a sąd uzna, że wina potrąconego bo taki nakaz przyjdzie z góry to wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Trójpodział władzy: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Każda niezależna od dwóch innych i każda patrząca na ręce dwóm pozostałym. To jest gwarancja demokracji! Minister sprawiedliwości nie może mianować i odwoływać sędziów. Żaden i nigdy. Nie wiem jak można tego nie rozumieć...
  @the_xy "Trójpodział władzy: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Każda niezależna od dwóch innych i każda patrząca na ręce dwóm pozostałym. To jest gwarancja demokracji! Minister sprawiedliwości nie może mianować i odwoływać sędziów. Żaden i nigdy. Nie wiem jak można tego nie rozumieć... " Aha ,nie rozumiem ,można patrzeć na ręce i co dalej ? popatrzymy ,zazgrzytamy zębami i(jeżeli coś było nie tak) i przejdziemy do porządku dziennego ?bo jakoś nie czytamy za wiele że jakiś sędzia został odsunięty/ukarany za jakieś przekręty/czyn nie etyczny .Wiesz kolego że Ty i ludzie mający podobne zdanie obrażacie sędziów (wszystkich) jeżeli uważacie że na sędziów można wywierać presje polityczną to ich po prostu obrażacie (aż dziw że nie reagują ) i jakże dziwne teorie snujecie ,dziś na sędziów nie ma nacisków ,albo to są "super sędziowie" a przyjdą inni (pewnie wykształceni na jakiś innych uczelniach) i na nich już presję będzie można wywierać ?bo są na nią podatni tylko do tego trzeba by wymienić wszystkich sędziów a to jest raczej niemożliwe . Teraz np pani Małgorzata Gersdorf orzeka zgodnie z prawem ,a jeżeli jakiś nadzór sprawował by nad nią Ziobro to orzekała by zgodnie z jego wolą ? jeżeli tak to jak to świadczy o niej i całej "kaście"?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Warto się przyjrzeć tej bandzie... dzięki za foty
  @Gość: fruś Jakbyś mnie szukał to stoję po lewej
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czyżby w proteście brali udział "krewni i przyjaciele królika" ? Na pewno w gronie osób protestujących nie znajdą się ci, którzy mieli do czynienia z sądami. Nie wspomnę już o przewlekłości postępowania /rekord z terenu Sosnowca - sprawa o podział spadku trwająca od 40 lat/, bo to jest nagminne. Ale zdarzają się takie kwiatki jak odmowa wyznaczenia adwokata z urzędu dla osoby całkowicie bez dochodowej lub eksmisję w stosunku do kobiety 85 letniej, której jedyną winą było to, że trafiła wraz z mieszkaniem w łapy czyścicieli kamienic. To może tyle i aż tyle z naszego sosnowieckiego podwórka. Ale protestujcie dalej, nikt Wam nie zabroni. Podejrzewam, że poglądy niektórym się zmienią w momencie kiedy wpadną w tryby tzw. niesprawiedliwości. Pozdrawiam tych, którzy zachowali resztki obiektywizmu i zadali sobie trud rozeznania, jak to rzeczywiście wygląda. Protestujących zapraszam jako obserwatorów na chociażby jedną rozprawę cywilną i wtedy, przy minimalnej wiedzy jak to działa, można się wypowiadać na temat ustroju sądów.
  @12ina56 A po reformie PiS-owskiej od razu wszystko będzie działać sprawnie? Przecież ta reforma ma na celu zupełnie co innego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Ewa Teper Oni tego nie zrozumieją. 500+ tak im przesłoniło oczy, niestety.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  no niestety mamy w Zagłębiu garstkę ludzi niespełna rozumu, na szczęście publikujecie ich zdjęcia, każdy więc jeżeli zna tych ludzi może usunąć ich z grona swoich znajomych
  @scierplaminoga Można też dodać ich do znajomych , a co ważniejsze - cieszyć się ,że Ty do nich nie należysz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @scierplaminoga Właśnie zobaczyłem sie na zdjęciu , mogę pochwalić sie rodzinie że przyczyniłem sie wraz z innymi do zastopowania deprawacji władzy, miałem sprawę cywilna , w części przegrałem ale miałem poczucie niezawisłości sędziego , gorzej jakbym takiego poczucia nie miał. A o to chodziło w proteście .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Gosc: jolanta Przecież widać że to płatny troll.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Gosc: jolanta oj, widzę ,że ktoś podpisuje się tak samo . Troll .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @scierplaminoga Tobie nie ścierpła noga tylko Twój rozum
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Gosc: Otek do niczego się nie przyczyniłeś. Nie rozumiesz ani tego co chciało zrobić PiS, ani tego o co walczyła opozycja, zostałeś ograny przez obie strony jak dziecko.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Propaganda zabija myślenie, abstrahując od tego, że nie Sosnowiec, a w większości pracownicy sądów, szkoda, że GW równie mocno nie podkreślała o niebo liczniejszych protestów z likwidowanych branż przez PO. Niby teraz obywatele wybierają sędziów? co się zmieni dla zlewanego człowieka gdy nie ma kasy, czy chodów? Sosnowiecka prokuratura potrafiła "nie widzieć znamion przestępstwa" w wyłudzeniu, podaniu fałszywych danych przez kontrahenta i umorzyć sprawę - to mafia!
  @Gość: zgrzyt Nie rozróżniasz prokuratury i sądu. Smutne to...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0