Więcej
    Komentarze
    Tak, to prawda. Park Sielecki był zawsze na lewym brzegu Czarnej Przemszy. Wejście było także od strony ul. Sławkowskiej (dziś Legionów). Do dziś stoi tam charakterystyczna baszta portierska. Natomiast po lewej stronie Przemszy, czyli tam gdzie stał Pomnik dawniej było gospodarstwo ogrodnicze, dieslowskie, a po wojnie boisko DZPW ale krótko, gdyż potem tam wywożono gruz.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    To prawda. Park Sielecki był tylko za Przemszą i z dodatkowym wejściem od ul Sławkowskiej (dziś Legionów). Do dziś stoi tam jeszcze baszta portierska. A za czasów Mauvego to w miejscu gdzie stałPomnik Czynu Rewolucyjnego było ogrodnictwo prawdopodobnie dietlowskie . W latach 50. było tam boisko DZPW a potem wysypisko gruzu. Dobra sieleckie kończyły się na Przem,szy.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Dr Karol Zahorski był także wybitnym orędownikiem rozwoju lecznictwa sanatoryjnego w Szczawnie-Zdroju, o czym do dziś opowiadają kuracjuszom przewodnicy.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    W "centralnym punkcie" to spora przesada. Pomnik powstał na plancie, który wcześniej był wysypiskiem gruzu. Historyczny Park Sielecki był za Przemszą i tam był ogrodzony przez Mauvego. Dopiero za sprawą Pomnika i uporządkowania terenu na Planty lub jak ktoś woli Bulwary, zaczęto łączyć obie te części. Dziś faktycznie "zrosły się" ze sobą. Tyle że nie ma już charakterystycznego symbolu jakim był Pomnik poświęcony wydarzeniom z 1905 roku. Znamienne to, bo w tle widać miejsce tych tragicznych wydarzeń.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Kurcze ... jak ja uwielbiam to miasto!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Ilekroć oglądam to co urzędnicy zrobili z Politexem to mnie krew zalewa. To co proponuję wziąć na warsztat Tala?
    @Gość: aaa "Tala" czyta się o wiele łatwiej, niż "Korzeńca". Choćby ze względu na linearną narrację. A co konkretnie, Twoim zdaniem, "urzędnicy" (miejscy? ministerialni?) uczynili z Politexem? To rynek zdecydował, nie żadni urzędnicy. Jak Europa długa i szeroka - prostego przemysłu włókienniczego prawie już tu nie ma. I raczej nie będzie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @komercyjny02 Tak czyta się lepiej i historia moim zdaniem ciekawsza. Tym którzy nie czytali polecam. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi nie o zakład włókienniczy a o teren i budynki które po nim zostały. A urzędnikom stawiam zarzut co najmniej grzechu zaniechania.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Takich kafelków jest w Sosnowcu 6
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Akurat kamienica pod numerem 7 na ul. Hugo Kołłątaja jako jedyna zmieniła się mocno na plus
    @Aleksander Kotulecki Ale w tekście raczej o Czystą 7 chodzi
    już oceniałe(a)ś
    0
    0