Spotkanie sparingowe odbyło się w Wodzisławiu Śląskim, gdzie zespół z Sosnowca przygotowuje się do sezonu. Zagłębie wyszło na prowadzenie po bramce Adama Banasiaka. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie do bramki trafiali już tylko zawodnicy dziesiątej drużyny czeskiej ekstraklasy.

W Zagłębiu zagrał testowany Tomasz Nawotka z Legii Warszawa.

Zagłębie Sosnowiec – MFK Karvina 1:4 (1:0)

Bramki: 1:0 Banasiak (40.), 1:1 Panak (49.) 1:2 Stepanovsky (58.), 1:3 Kalabiska (68.), 1:4 Kalabiska (85.).

Zagłębie: Perdijić – Wrzesiński, Najemski, Cichocki, Udovicić – zawodnik testowany, Nowak, zawodnik testowany, Banasiak – zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Po przerwie grali: Kudła – Klama, Jędrych, Krzykowski, Udovicić – zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Mularczyk, Nawotka – zawodnik testowany.