14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26. W Sosnowcu trzeci rok z rzędu finałowy koncert odbędzie się na Górce Środulskiej, gdzie wystąpią miejscowy zespół Eier, a gwiazdami wieczoru będą Grzegorz Hyży i Anita Lipnicka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „wyrównywania szans w leczeniu noworodków": wolontariusze zbierać będą pieniądze na nowoczesny sprzęt, m.in. inkubatory, które trafią do tzw. szpitali pierwszego stopnia.

Laserowy pokaz przy muzyce Pink Floyd

Jak poinformował w poniedziałek prezydent Arkadiusz Chęciński, 14 stycznia Sosnowiec będzie jednym z dziewięciu centrów transmisyjnych w Polsce, co oznacza, że relacje z finału w Sosnowcu będą ukazywać się na antenie TVN.

Piotr Zawadzki, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu, który poprowadzi finał na Górce Środulskiej, ma nadzieję, że w telewizji można będzie zobaczyć m.in. relację z tradycyjnego „Światełka do nieba".

W tym roku, ze względu na dobro zwierząt, zrezygnowano z pokazu fajerwerków. Zastąpi go pokaz laserowy, któremu towarzyszyć będzie muzyka grupy Pink Floyd w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd.

W trakcie „Światełka do nieba” odpalone zostaną również race, a wolontariusze ustawią się tak, by utworzyć wielkie czerwone serce.

Impreza na Górce Środulskiej rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do godz. 20.30.

26. finał WOŚP w hali na Zagórzu, w Muzie i na Stawikach

Finał WOŚP w Sosnowcu to nie tylko Górka Środulska. Organizatorzy sosnowieckiego finału zapowiadają, że o godz. 9 rozpocznie się impreza w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich na Zagórzu. Przewodnim tematem imprezy w hali będzie Latająca Akademia Udzielania Pierwszej Pomocy, co oznacza, że będzie można uczestniczyć w pokazach, kursach i instruktażach udzielania takiej pomocy.

W hali zaplanowano liczne warsztaty artystyczne i kulinarne, występy iluzjonistów i zespołów muzycznych. Gwiazdą koncertu będzie Bartek Wrona.

Finał WOŚP zagości także w sali widowiskowo-koncertowej Muza, gdzie w godz. 20-23 powstanie telewizyjne studio finałowe. Organizatorzy chcą, aby w Muzie można też było na żywo śledzić relację z Górki Środulskiej.

Imprezą towarzyszącą 26. finałowi WOŚP w Sosnowcu będzie także organizowany już po raz czwarty Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą (start godz. 11). Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na stronie www.harpagansosnowiec.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem