Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Należący do Sosnowieckich Wodociagów saturator wrócił na sosnowieckie ulica dwa lata temu. – Podczas konferencji, w której uczestniczyłam, jedna z firm promowała się właśnie takim produktem. Wspomnienia i sentymenty odżyły – mówiła nam Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów, która zdecydowała o zakupie urządzenia.

Od tego czasu urządzenie pojawia się na miejskich imprezach. We wtorek stanie na placu Stulecia i pozostanie tu na czas upałów. Wody – z sokiem lub bez – będzie się można za darmo napić z papierowych kubków od godz. 10 do 18.

Jak podkreślała w rozmowie z „Wyborczą” szefowa Sosnowieckich Wodociągów, woda do saturatora czerpana jest bezpośrednio z należącego do firmy wodociągu. Przez to jej jakość jest wysoka, dodatkowo 50-litrowy pojemnik zabezpieczony lampą UV chroni wodę przed bakteriami.

W niedzielę saturator pojawi się na placu Papieskim, gdzie w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II wystąpi Golec U Orkiestra.

Dla ochłody mieszkańców Sosnowieckie Wodociągi ustawiły też na placu Stulecia szóstą w mieście kurtynę wodną. Pozostałe działają w parku Sieleckim – na głównym placu oraz od strony ul. Legionów, obok sali koncertowej Muza przy ul. Warszawskiej, w parku Środula oraz w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Uruchamiane są zawsze, gdy temperatura w cieniu przekracza 25 stopni Celsjusza.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.