W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem burmistrz Czeladzi wprowadza w mieście radykalne środki ostrożności. Magistrat ma być zamknięty przez dwa tygodnie, a mieszkańcy będą wpuszczani do środka tylko w wyjątkowych przypadkach, wyłącznie po weryfikacji celu wizyty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbigniew Szaleniec poinformował mieszkańców na Facebooku, że od piątku 13 marca Urząd Miasta w Czeladzi będzie zamknięty. Wejść do środka będą mogli wyłącznie mieszkańcy z pilnymi sprawami do załatwiania, ale zanim zostaną wpuszczeni, cel wizyty zostanie zweryfikowany przez domofon. Czynne będzie wyłącznie wejście główne, a petenci wpuszczani będą pojedynczo.

Zanim mieszkańcy pójdą do urzędu, muszą się umówić

O tym, czy mieszkaniec musi faktycznie stawić się w urzędzie w okresie zagrożenia epidemicznego, urzędnicy będą decydowali najpierw podczas kontaktu telefonicznego lub internetowego.

Datę i godzinę wizyty mieszkańcy będą mogli umówić m.in. w sprawach: otrzymania aktów zgonu, odbioru dowodów osobistych, działalności gospodarczej i wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Zamknięte będą kasy, więc urzędnicy proszą o wpłaty na konto bankowe urzędu.

W pozostałych sprawach należy kontaktować się z czeladzkim urzędem, dzwoniąc pod numer telefonu 32 76 37 900 (centrala), na numery telefonów poszczególnych wydziałów lub na całodobowy numer telefonu straży miejskiej 32 76 37 964.

Komentarze mieszkańców w większości są przychylne decyzji burmistrza Zbigniewa Szaleńca i miejskiego sztabu kryzysowego. 

- Nie można narażać urzędników na przypadkowe kontakty z potencjalnymi nosicielami. Co się stanie, gdy któryś z pracowników zostanie zakażony wirusem? Niestety zostanie zamknięty cały urząd i poddany kwarantannie. Nie umniejszając paniom w sklepach i kasjerkom, jeśli coś podobnego się stanie, sklep będzie zamknięty, ale urząd jest jeden, a sklepów wiele - napisał na Facebooku jeden z mieszkańców.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem