Przed oddziałem PKO Bank Polski w Sosnowcu od rana ustawiła się kolejka klientów. Jak się okazuje, w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem bank wprowadził ograniczenia w obsłudze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na drzwiach placówki PKO BP przy ulicy Kilińskiego zawisła kartka z prośbą, aby osoby z objawami grypy i przeziębienia, takimi jak kaszel, gorączka i katar, załatwiały sprawy bankowe, korzystając z internetu.

- Od dnia dzisiejszego ze względu na bezpieczeństwo, obsługa klientów będzie odbywała się w kilkuosobowych grupach. Prosimy o wyrozumiałość - czytamy informacji przy wejściu.

W praktyce oznacza to, że ochrona wpuszcza do środka banku jednego klienta do kasy, jednego do stanowisko kredytowego czy punktu informacyjnego.

Pozostałe osoby stoją w kilkunastoosobowej kolejce przed siedzibą banku. Część klientów rezygnuje z oczekiwania na swoją kolej, innym trudno zrozumieć nowe regulacje. Podobne środki ostrożności zastosowała również część aptek w Sosnowcu.

Z uwagi na koronawirusa urzędy w Sosnowcu wprowadziły ograniczenia w obsłudze

Ograniczenia w obsłudze mieszkańców wprowadzili również urząd miejski i wszystkie miejskie jednostki, w tym Miejski Zarząd Zasobów Lokalowych, MZBM-TBS oraz Sosnowieckie Wodociągi. W piątek urzędy są nieczynne. Od poniedziałku w pilnych sprawach należy skonsultować się najpierw telefonicznie. Wejścia do urzędu będą pilnowali strażnicy miejscy. Nieczynne do odwołania jest także Centrum Informacji Miejskiej.

Decyzją prezydenta do końca maja wydłużono termin wpłat za użytkowanie wieczyste, podatek od nieruchomości. Dłużej trwać będzie także rekrutacja do szkół, przedszkoli i żłobków.

Wszystkie środki bezpieczeństwa mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przypomnijmy, że w czwartek w Sosnowcu odnotowano pierwszy przypadek zakażenia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
hmm a stoją jeden obok drugiego w kolejce :/
już oceniałe(a)ś
0
0