Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pandemia koronawirusa to czas wyzwań dla społecznej solidarności. Ten trudny moment uświadamia, że ludzie tworzą wspólnotę złożoną ze współodpowiedzialnych za siebie członków. Dla pracowników Teatru Zagłębia ważne jest realizowanie społecznej misji instytucji publicznych, mających przecież zdolność kształtowania wartościowych postaw obywatelskich.

I choć granie spektakli zostało na razie wstrzymane, to zespół teatru jest gotowy do pomocy także w pozaartystycznych sferach życia. Dlatego też pracownice Teatru Zagłębia zajmują się szyciem maseczek ochronnych, reagując w ten sposób na jeden z najdotkliwszych problemów, z którymi się dzisiaj zmagamy, a więc niedoborem odzieży ochronnej, potrzebnej osobom narażonym na interakcje.

Chcecie pomóc, zadzwońcie!

Teatralna pracownia krawiecka zamieniła się właśnie w manufakturę maseczek, mobilizując wszystkie dostępne zasoby teatru - zarówno ludzkie, jak i materiałowe. Szyciem zajmują się pracownice garderobiane oraz krawcowe, które na co dzień przygotowują kostiumy do spektakli teatralnych.

Uszyte maseczki zostaną przekazane Urzędowi Miasta Sosnowca do dalszego rozdysponowania zgodnie z potrzebami lokalnych instytucji. Wszystkie osoby mogące przekazać materiał nadający się do produkcji maseczek proszone są o kontakt pod numerem telefonu 692 496 819.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.