Prezydent Dąbrowy Górniczej potwierdza informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u mieszkańca, który przebywał w kwarantannie po powrocie z Hiszpanii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W trzecim sobotnim komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Siedem z nich dotyczy województwa śląskiego, a jeden Dąbrowy Górniczej .

Prezydent potwierdza drugi przypadek zakażenia koronawirusem w Dąbrowie Górniczej

- Dodatni wynik na obecność koronawirusa wykazały próbki pobrane od mężczyzny, który przebywał w kwarantannie po powrocie z Hiszpanii. Mieszkaniec w sile wieku jest w dobrym stanie i kuruje się w domu za zgodą lekarza. Jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Dąbrowie Górniczej - podał w sobotnim komunikacie Śląski Urząd Wojewódzki.

Prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak potwierdził "Wyborczej", że opisywany powyżej przypadek dotyczy mieszkańca Dąbrowy Górniczej. 

O pierwszym przypadku prezydent informował w miniony czwartek . Dotyczy on osoby, która została objęta domową izolacją, jest pod opieką lekarzy ze szpitala zakaźnego i obecnie jest w dobrym stanie.

Z ostatniego sobotniego komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynikało, że liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 536. W województwie śląskim zakażonych jest 56 osób. 2136 osób objętych jest kwarantanną, a 7111 nadzorem sanitarnym.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Potwierdza nam Marcin Bazylak:
jest drugi, ten... co to złapał on grzdyla.
Lecz trzyma się nasze Zagłębie!
(ten co by wątpił - po gębie
dostanie; i to by było na tyla...)
już oceniałe(a)ś
0
4