Co czwarty pracownik Centrum Pediatrii w Sosnowcu przebywa obecnie na kwarantannie. To efekt kontaktu z lekarką, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czytaj nasz  Codzienny Poradnik Antywirusowy  i bądź na bieżąco

To, że jedna z lekarek przez kilka dni przychodziła do pracy zakażona koronawirusem, okazało się w weekend. Zaraziła się najprawdopodobniej od członków swojej rodziny.

Prezes Centrum Pediatrii w Sosnowcu: Pracujemy w mocno okrojonym składzie

- Zgodnie z procedurą przekazałem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej listę osób, z którymi pracownica miała ostatnio styczność. Dalsze decyzje w tej sprawie podejmuje już sanepid, decydując, kto i na jak długo powinien trafić na kwarantannę. Obecnie taka decyzja dotyczy 50 osób z naszego personelu - powiedział "Wyborczej" dr Andrzej Siwiec, prezes Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Prezes przyznaje, że sytuacja dosłownie spędza mu sen z powiek: - To w praktyce co czwarty pracownik. Pracujemy więc w mocno okrojonym składzie, w efekcie nie spałem od 72 godzin.

Dr Siwiec podkreśla, że w tej chwili nie ma zagrożenia zamykania lecznicy czy któregoś z oddziałów. To ważna informacja, bo w Centrum Pediatrii mieści się m.in. największy w regionie oddział psychiatrii i psychoterapii wieku rozwojowego oraz jeden z czterech w Polsce oddziałów dermatologii dziecięcej.

Z uwagi na zagrożenie COVID-19 specjalne środki ostrożności obowiązują w Centrum Pediatrii od dwóch tygodni. Nie działają poradnie specjalistyczne, nie ma odwiedzin i odwołano praktyki studenckie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Sanepidzie, testujcie eksponowanych pracowników ochrony zdrowia! Zwiększycie statystykę, ale przynajmniej system wytrzyma parę dni dłużej, bo będzie można skrócić im kwarantannę.
Bez tego szybko zgony z przyczyn innych niż COVID spowodowane zapaścią będą gorsze od samego COVID!
@birdabo
"Zwiększycie statystykę"

Łatwo ci mówić. Przecież ta statystyka musi dowodzić suwerenowi, jacy jesteśmy zajebiści, przygotowani i w ogóle - wzór dla Europy. Bez tego posypie się cała rządowa narracja.
już oceniałe(a)ś
3
0
@birdabo
Test daje wynik dodatni kilka dni po zarażeniu. Nieświadomie możesz zarażać innych.
już oceniałe(a)ś
1
0
Wielki szacun dla Centrum Pediatrii w Sosnowcu.
już oceniałe(a)ś
8
1
ktora to juz placowka lecznicza idzie na kwarantanne? niedlugo nie bedzie gdzie sie w ogole leczyc?
@kash
Otam, ojtam, grunt, że ministrów i posłów partii rządzącej sprawdzają błyskawicznie i w podskokach.
już oceniałe(a)ś
5
0