Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po udanej akcji szycia maseczek przez panie krawcowe w ubiegłym tygodniu sosnowiecki Teatr Zagłębia kontynuuje działania na rzecz miejskich placówek zdrowia, tym razem zapraszając do współpracy pracownie krawieckie.

Instytucje publiczne zgłaszają się do teatru 

- Jest to naturalne rozwinięcie dotychczasowej działalności – zaznacza Iwona Woźniak, dyrektorka Teatru Zagłębia. – Nasze panie krawcowe i garderobiane wykonują wspaniałą pracę, ale w tej chwili zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej jest po prostu zbyt duże. Cały czas zgłaszają się do mnie pracownicy i dyrektorzy instytucji publicznych z prośbą o dostarczenie większych ilości. Rozszerzyliśmy również zakres produkcji o kombinezony, których uszycie jest znacznie bardziej czasochłonne - dodaje. 

Tym samym teatr zwraca się z apelem do wszystkich pracowni krawieckich z terenu Zagłębia, które chcą wspomóc akcję szycia maseczek i kombinezonów na potrzeby lokalnych instytucji publicznych. Ze swojej strony oferuje dostarczenie niezbędnych do szycia materiałów wraz z instrukcją oraz odbiór gotowych produktów i przekazanie ich miejskim placówkom zdrowia w Zagłębiu.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z koordynatorem projektu, Pawłem Ptakiem pod numerem 883-100-995 (teatr cały czas również przyjmuje bawełnę i flizelinę na potrzeby produkcji - jeśli ktoś ma zapasy, może je przekazać).

Teatralna ramówka na Facebooku

Teatr nie rezygnuje również z działalności artystycznej. Od poniedziałku wprowadza ramówkę udostępnianych filmów na Facebooku w ramach sosnowieckiej akcji "Zdalna Kultura", do której przyłączyły się różne instytucje z Zagłębia.

W oczekiwaniu na powrót do zwyczajowej działalności nagrane zostały krótkie filmiki z aktorami, którzy pokazywali, jak rozgrzać aparat mowy i wykonać ćwiczenia artykulacyjne. Dzieci mogły posłuchać bajki podczas transmisji na żywo.

Teatr postanowił  jednak pójść o krok dalej i wprowadzić stałą ramówkę. Tym oto sposobem stworzył trzy główne bloki – we wtorek o godz. 19 zaprasza na wieczorynkę, w środę o godz. 11 -  na czytanie bajki na żywo, a w czwartek o godz. 19 - na ćwiczenia, które pozwolą poprawić wymowę.

W każdy poniedziałek teatr opublikuje program, dzięki któremu internauci dowiedzą się, co dokładnie będzie można zobaczyć w danym tygodniu.

Trwają też prace koncepcyjne nad rozszerzaniem ramówki o dodatkowe bloki weekendowe. Wszystko to dzieje się na facebookowym profilu Teatru Zagłębia, który warto obserwować.

Dodatkowo filmy te zostaną następnie udostępnione na stronie sosnowiec.pl, gdzie znaleźć można również materiały nadesłane ze wszystkich sosnowieckich instytucji kultury.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.