Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W miniony weekend sosnowiecki teatr zainaugurował akcję „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”, do której dołączyć może każdy chętny widz. Jak to zrobić? 

- Wystarczy „zasiąść” na wirtualnej widowni, kupując cegiełkę za 30 zł. Ta cegiełka, będąca wyrazem bezinteresownej pomocy, realnie wesprze przyszłe działania sosnowieckiej placówki w nowym sezonie teatralnym - wyjaśnia Roksana Buchta z Działu Programowego. 

Ta „wirtualna widownia”, na której można „zasiąść” i tym samym pomóc w działalności instytucji, jest odpowiedzią teatru na zapytania widzów o możliwości wsparcia sosnowieckiej sceny. Pamiętają oni o trudnościach, z jakimi boryka się teatr, i od samego początku zaprzestania jego działalności z powodu koronawirusa chcą go wspierać. Teraz jest okazja, i to podwójna. Prócz kupna biletu-cegiełki można też zakupić bilet otwarty.  

- Drugą formą solidarności jest bilet wsparcia. Dla tych widzów, którzy już dziś chcą zaplanować swoją przyszłą wizytę w teatrze, przygotowano bilety otwarte w cenie 50 zł - dodaje Roksana Buchta.

Gdy sytuacja wróci do normy, każdy taki bilet – bez dodatkowych opłat – do czerwca 2021 będzie można wymienić w kasie teatru na bilet uprawniający do zobaczenia wybranego spektaklu z repertuaru Teatru Zagłębia (nie dotyczy to jednak premier, spektakli gościnnych, zamkniętych i sylwestrowych).

Osoby, które zakupią bilet otwarty, będą miały również możliwość otrzymania archiwalnych programów do spektakli.

Informacji na temat akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr” udziela Biuro Współpracy z Widzami (602 470 644, 784 634 347) i Kasa Teatru (600 338 181). Odnośniki do obu biletów można znaleźć na stronie Teatru Zagłębia – www.teatrzaglebia.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.