Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej szuka osób, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. były klientami restauracji McDonald`s w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia SARS-CoV-2.m

Trzy zakażenia koronawirusem wśród pracowników McDonald's w Dąbrowie Górniczej

Jak poinformował w piątek Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, sanepid pobrał próbki od pracowników restauracji i na 30 przebadanych, 3 okazały się dodatnie.

- Niezależnie jednak od tego, wszyscy pracownicy zostali objęci kwarantanną, a służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne i proszą o kontakt wszystkie osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia były klientami restauracji przy ul. Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19 - napisał prezydent.

Z dąbrowskim sanepidem goście McDonald`s mogą kontaktować się pod numerami (32) 727-58-71 lub (32) 727-58-72 oraz 536-746-412 oraz mailowo: sekretariat@pssedg.pl. W tym drugim przypadku PPIS prosi o podanie w wiadomości informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji oraz numeru kontaktowego do siebie. 

Oświadczenie McDonalad`s: "Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem"

W związku z sytuacją w Dąbrowie Górniczej McDonald`s wydał oświadczenie, w którym czytamy, że pracownik dąbrowskiej restauracji 2 sierpnia poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa.

- Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa - czytamy w oświadczeniu firmy.

- Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy - zapewnia McDonald`s.

Restauracja w Dąbrowie Górniczej została zdezynfekowana i obecnie sieć czeka na informację z sanepidu o możliwości ponownego otwarcia. Do pracy pójdą wówczas członkowie załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną.

- Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia - zapewnia McDonald's.

W Dąbrowie Górniczej wykryto dotąd koronawirusa u 106 osób

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej poinformowała w piątek, że na terenie miasta oraz powiatu będzińskiego na kwarantannie znajduje się obecnie 106 osób, a 460 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalu są obecnie 3 osoby, a wynik dodatni stwierdzono jak dotąd u 312 osób, z czego 106 to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Jak dotąd za ozdrowieńców uznano 267 osób. Na terenie Dąbrowy Górniczej i powiatu będzińskiego w związku z koronawirusem zmarło 8 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.