Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W wydanym w czwartek komunikacie przedstawiciele dąbrowskiego sanepidu poprosili, by osoby, które 7–9 sierpnia uczestniczyły w obrzędach religijnych w kościele parafialnym w Będzinie-Ksawerze, obserwowały swój stan zdrowia.

„W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem” – czytamy w komunikacie.

Dyrektor PSSE w Dąbrowie Górniczej: Jedno zakażenie koronawirusem w parafii w Będzinie

To drugi komunikat o podobnym charakterze w odstępie tygodnia. 6 sierpnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej informowała o dochodzeniu epidemiologicznym i prosiła o kontakt osoby, które były klientami restauracji McDonald’s przy ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej. Jak wtedy informowaliśmy, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u trzech pracowników lokalu.

- W przypadku parafii mamy do czynienia z jednym zakażeniem, nie ma mowy o ognisku, więc nie prowadzimy dochodzenia. Dla bezpieczeństwa prosimy jednak osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach, by obserwowały swój stan zdrowia i kontaktowały się z lekarzem, jeśli zajdzie taka potrzeba - powiedziała nam Marzanna Kuc, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.