Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec prosi o wsparcie. Wystarczy wpłacić 5 złotych, żeby dostać kalendarz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po raz pierwszy spotkali się w październiku 2018 roku. Podczas jednego z meczów spiker poinformował, że powstaje grupa, która połączy niepełnosprawnych kibiców. Dziś to już stowarzyszenie, które ma swoje władze i logo.

– Dla niepełnosprawnego kibica wyjście na stadion jest często jak powiew normalności. Wiele osób myśli, że idziemy sobie pokrzyczeć. Nie. My idziemy, żeby poczuć, że jesteśmy razem – mówi Grzegorz Żmuda – górnik, który stracił w wypadku pod ziemią część stopy, a dziś jest także prezesem Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec.

Szlachetna paczka razem z Zagłębiem Sosnowiec

Stowarzyszenie kibiców prosi o pomoc za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. „Nie wszystkie rozrywki, które są dostępne dla naszych rówieśników są dostępne dla nas. Ale mamy jedną pasję, która pozwala nam zapomnieć o problemach – bycie kibicem. Spotkania, mecze, wyjazdy pozwalają nam uciec od naszych słabości, często od bólu i samotności” – czytamy w opisie.

– Zbieramy na cele statutowe. Na pomoc naszym członkom w codziennych wydatkach. Na zakup strojów oraz gadżetów, a także na opłaty kosztów podróży na mecze, gdy już skończy się pandemia. Dla każdego, kto wpłaci chociaż 5 złotych, przyjedziemy z kalendarzem na rok 2021 – mówi Żmuda, który dodaje, że stowarzyszenie szykuje się też do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, którą wypełni darami razem z Zagłębiem Sosnowiec.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Och, wybaczcie mój ton ale miasto nie może pomóc? Tłuściutkie pensyjki w najcenniejszej marce Zagłębia są najważniejsze? Wciąż mnie to zastanawia. Jak to jest możliwe że w tak doskonale zarządzanym mieście wciąż widoczne są braki. Chyba to doskonałe zarządzanie realizuje się głównie w sferze korzyści dla wybranych
Wpłaciłem na zrzutkę, trzymam kciuki za powodzenie zbiórki
już oceniałe(a)ś
1
0