Piłkarze, hokeiści oraz Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębie Sosnowiec odwiedzili w środę Dom Pomocy Społecznej oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Sosnowcu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z inicjatywą organizacji zbiórki wyszli sami pracownicy DPS-u, którzy w czasie pandemii stali się dla pensjonariuszy placówki tak bliscy jak rodzina. Koordynatorką akcji była Ilona Magdziorz.

Sportowcy oraz kibice wręczyli mieszkańcom DPS-u m.in. komplety pościelowe, ale także owoce, słodycze. – Dziękujemy za pomoc i ogromne serce. Bardzo się cieszę, że nie zapominacie o osobach, które są w poważnym wieku i macie dla nich ogromny szacunek. To dla nas bardzo ciężki rok – podkreśla Elżbieta Matuszczyk, dyrektor placówki przy ul. Andersa w Sosnowcu.

– Sport to nie tylko rywalizacja na boisku czy lodzie. Sport to także pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Nasze zespoły uwielbiają pomagać, zwłaszcza w tak trudnym dla wszystkich okresie. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności przedstawiciele placówek chociaż na chwilę uśmiechną się i zapomną o tym, co obecnie dzieje się na świecie – mówi Michał Grzyb, dziennikarz, jeden z organizatorów akcji.

Zagłębie Sosnowiec kolędowało ze Szlachetną Paczką

Zagłębie Sosnowiec – wraz ze sponsorami – wzięło też udział w charytatywnej akcji na rzecz sosnowieckich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzieci otrzymały prezenty, o które prosiły w listach do Świętego Mikołaja. – Odwiedziliśmy wszystkie 11 sosnowieckich placówek. Dzieci dostały w prezencie ponad 100 par butów sportowych – mówi Adrian Pietrzyk, koordynator Klubu Biznesu Zagłębie Sosnowiec. W akcję zaangażowało się też Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębia Sosnowiec, które samo prosi o wsparcie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem