Stefan Kucia zmarł we wtorek w wieku 61 lat. W przeszłości był prezesem Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy i Sympatyków Zagłębia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Stefan był człowiekiem o gołębim sercu. Zawsze chętny do pracy i poświęceń na rzecz Zagłębia, kibicujący naszym piłkarzom na meczach w Sosnowcu i na wyjazdach. Po prostu dobry kibic Zagłębia – tak ocenia zmarłego Leszek Baczyński, prezes honorowy sosnowieckiego klubu.

Stefan Kucia był pierwszym prezesem (lata 2010-15) i jednym z założycieli Stowarzyszenia Sportowego Byłych Piłkarzy i Sympatyków Zagłębia Sosnowiec. Współtworzył i organizował Turnieje Gwiazd Zagłębia, do których tworzył barwne reportaże sportowe o ich głównych bohaterach.

Był kronikarzem, działaczem, sympatykiem i oddanym kibicem sosnowieckiego Klubu. Zawodowo – długoletni kierownik hali sportowej w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego, gdzie współorganizował halowe turnieje im. Włodzimierza Mazura.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem