Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Arkadiusz Chęciński opublikował na FB post, w którym przestrzega przed zabawami na lodzie.  "Wiem, że blisko brzegu. Wiem, że zabawa jest super. Wiem, że to tylko ślizgawka...... ale PROSZĘ. Nie róbcie tego. Szczególnie teraz, gdy jest coraz cieplej" – pisze.

Prezydent opublikował film z miejskiego monitoringu, na którym widać grupę osób bawiącą się na tafli. – W tym wypadku cała ekipa zeszła ze „ślizgawki” po tym, jak operator monitoringu przez głośnik zwrócił im uwagę. Pamiętajcie! Lód jest bardzo zdradliwy i nawet jeśli pod nim jest niewiele wody, to o tragedię nie jest trudno. Tym bardziej że po obu stronach są przeręble... – przypomina prezydent.

Operator miejskiego monitoringu informuje, że do takich zdarzeń dochodzi ostatnio każdego dnia. Nie wszyscy stosują się do próśb i apeli. Nie brakuje osób, które pozostają na nie głuche i bawią się dalej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.