Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O mieszkańcach Sosnowca, którzy znaleźli psiaka do adopcji, a nie mają go jak przetransportować do Sosnowca, napisał radny Łukasz Litewka.

– Z prośbą o informację w tej sprawie zwróciła się do mnie wnuczka starszej pary z Sosnowca. To właśnie dzięki jej pomocy udało się znaleźć Łatka. To dwuletni kundelek, który jest obecnie w Siedlcach, w klinice dla zwierząt. Seniorzy wielokrotnie kontaktowali się z placówką. Chcą przygarnąć Łatka, a klinika i schronisko wyraziły na to zgodę – opowiada Łukasz Litewka, który za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się w imieniu sosnowiczan z prośbą o "transport dla psiaka".

– Z miejsca odezwało się pięć osób i dwie fundacje, który chciały pojechać po Łatka nawet w czasie świąt – opowiada radny. Pod postem, który opublikował, pojawił się również komentarz Włodzimierza Czarzastego, posła Lewicy z Sosnowca i wicemarszałka Sejmu.

"Z chęcią przewiozę Łatka do Sosnowca! To będzie przyjemność móc pomóc tej parze sosnowiczan, piesek trafi bezpiecznie na miejsce" – napisał poseł.

– Ta odpowiedź, a potem telefon od marszałka Sejmu były dla mnie zaskoczeniem. Łatek miał po pobycie w klinice wrócić do schroniska, a tymczasem czeka go podróż limuzyną do Sosnowca – uśmiecha się Łukasz Litewka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.