Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Loteria to jeden ze sposobów miasta na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców miasta, pozytywnie przyczyniając się do trendów demograficznych oraz pokazując, że warto płacić podatki właśnie w Sosnowcu.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 czerwca 2021 r. W loterii można wziąć udział, wypełniając formularz zgłoszeniowy w formie papierowej i wrzucić go do urny w budynku Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20 lub wysłać w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej loterii www.loteriapitwsosnowcu.pl. Należy pamiętać o wpisaniu w deklaracji podatkowej Sosnowca jako miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia 2020 r.

Sosnowiec zachęca, żeby rozliczyć podatek w mieście

– Każdy mieszkaniec Sosnowca, który na dzień 31 grudnia 2021 roku wskazał nasze miasto jako miejsce zamieszkania oraz rozliczył podatek dochodowy w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym, ma prawo wziąć udział w losowani nagród – mówi Anna Mastalerz z Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości UM w Sosnowcu.

W czterech dotychczasowych edycjach wzięło udział prawie 17 tysięcy osób, wśród nich po raz pierwszy w Sosnowcu rozliczyło się 1500 osób. Szczęście w ostatnim losowaniu uśmiechnęło się do pani Uli, która z rąk prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego odebrała kluczyki do toyoty aygo.

– Mamy mały jubileusz, bo rozpoczęła się 5. edycja naszej loterii. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w dotychczasowych i serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej. Pamiętajmy, że płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na mieszkańców Sosnowca czeka w sumie 26 nagród rzeczowych.

Nagroda główna – rower elektryczny Cube Touring Hybrid ONE

Nagrody I stopnia – 20 hulajnóg elektrycznych Mi Electric Scooter Pro 2

Nagrody II stopnia – 5 voucherów do sklepu rowerowego Bike Atelier

Losowanie nagród odbędzie się 13 lipca 2021 r., a wręczenie odbędzie się podczas oficjalnej uroczystości 9 sierpnia 2012 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.