Kompleks basenów w parku Grabek w Czeladzi zostanie otwarty w najbliższą sobotę. Inwestycja pochłonęła prawie 12 milionów złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Basen w parku Grabek z uwagi na swój stan techniczny został wyłączony z użytku w 2015 r. Teraz w jego miejscu powstał nowoczesny kompleks rekreacyjny o powierzchni około 1000 m kw. Otwarcie odnowionej atrakcji zaplanowano na najbliższą sobotę o godzinie 10.

W ramach inwestycji przeprowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi powstał basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

Kompleks basenów w Parku Grabek w Czeladzi
Kompleks basenów w Parku Grabek w Czeladzi  UM Czeladź

Wyposażony w 4 tory basen pływacki (o głębokości 160 cm.) będzie pełnić funkcję sportową. Basen rekreacyjny (o głębokości od 30 cm do 120 cm ) został z kolei wyposażony w leżankę z masażerem, armatkę oraz kurtynę wodną. Wśród atrakcji wodnego placu zabaw znajdziemy aktywator, armatkę wodną, zabawkę wodną typu kwiatek, zabawkę wodną typu owad, zabawkę wodna typu zwierzę, zabawkę tryskającą typu „wodna galaretka", parasol wodny, tunel z kręgów, tunel wodny i gejzer ziemny.

Powstały także brodziki do dezynfekcji stóp i prysznice. W miejscu istniejących, zdewastowanych budynków znajdują się nowe obiekty administracyjne, w tym budynek obsługi z kasą, pomieszczeniem dla ochrony i monitoringu, zapleczem dla ratowników, toaletami i przebieralniami oraz szafkami dla osób korzystających z obiektu. Całkowity koszt inwestycji to: 11 974 050,00 zł.

Spis powszechny na basenie w Czeladzi

W dniu otwarcia na najmłodszych będą czekały zabawy, konkursy i animacje. Tego dnia będzie można również wypełnić obowiązek i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Kto jeszcze tego nie zrobił, będzie mógł się spisać przy specjalnym stanowisku. Pracownicy spisowi będą czekać od 10 do 14.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem