Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowa dotyczy 600-metrowego fragmentu ulicy Mikołajczyka od ronda Ludwik do właśnie remontowanego wiaduktu nad torami kolejowymi. Wykonawcą robót została firma Silesia Invest z Gliwic, która za prace otrzyma 880 tys. zł. Inwestycja powinna zakończyć się do końca października.

Sosnowiec. Firma z Gliwic przebuduje 600-metrowy odcinek ul. Mikołajczyka

Co zmieni się na Mikołajczyka? – Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone – mówi wiceprezydent, Jeremiasz Świerzawski. Przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne" znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.

Firma z Gliwic przebuduję 600 metrowy odcinek ul. Mikołajczyka w SosnowcuFirma z Gliwic przebuduję 600 metrowy odcinek ul. Mikołajczyka w Sosnowcu UM Sosnowiec

– Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – dodaje wiceprezydent Świerzawski.

Trwają prace remontowe przy wiadukcie na ul. Mikołajczyka w Sosnowcu

Tymczasem od kilku tygodni trwają już prace remontowe przy wiadukcie w ciągu ul. Mikołajczyka. Prace – warte 1,7 miliona złotych – realizuje firma Ambet z Bytomia.

Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień, wymianę nawierzchni chodników itp. Remont – który jest także następstwem zimowej awarii wiaduktu – ma się zakończyć jesienią.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.