Tramwaje Śląskie zapowiadają na najbliższą sobotę i niedzielę prace torowe na ul. 3 Maja w Sosnowcu. Oznacza to istotne zmiany w organizacji ruchu torowego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Weekendowe prace będą zaczynały się ok. godz. 7.10 i potrwają do 19. Zmiany dotyczą linii nr 15, 21, 26, 27 i 35.

Linia tramwajowa nr 15 kursowała będzie na trasie Katowice Plac Wolności – Sosnowiec Sobieskiego

Linia tramwajowa nr 21 kursowała będzie na trasie Tworzeń Huta Katowice – Zagórze Pętla

Linia tramwajowa nr 26 kursowała będzie na trasie Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska

Linia tramwajowa nr 27 kursowała będzie na trasie Kazimierz Górniczy Pętla – Sosnowiec Ostrogórska oraz Osiedle Zamkowe Pętla – Zagórze Pętla

Linia tramwajowa nr 35 kursowała będzie na trasie Milowice Pętla – Sosnowiec Dworzec PKP

Uwaga: Tramwaje linii 21 i 27 w kursach do/z pętli Zagórze nie będą obsługiwać przystanku Sielec Park

Na trasach wyłączonych z ruchu tramwajowego zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-15 (kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy) oraz T-27 (kursująca co 10 min) wg poniższego:

Trasa T-15 kier. Sielec Kąpielisko:

Sosnowiec Sobieskiego (tymczasowy na wysokości posesji nr 10) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec Aleja Zwycięstwa (autobusowy) – Sosnowiec Estakada (tymczasowy na wysokości posesji 35/37 – naprzeciwko przystanku autobusowego w kier. Dworca PKP) – Sielec Park (autobusowy) – Sielec Kąpielisko (autobusowy)

Trasa T-15 kier. Sosnowiec Sobieskiego:

Sielec Kąpielisko (autobusowy) – Sielec Park (autobusowy) – Sosnowiec Estakada (autobusowy) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec Sobieskiego (tymczasowy za przejściem dla pieszych – na wysokości posesji nr 3)

Trasa T-27 kier. Rondo Ludwik:

Sielec Kąpielisko (autobusowy) – Sielec Park (autobusowy) – Sosnowiec Estakada (autobusowy) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec Dęblińska (tymczasowy na wysokości przejścia podziemnego) – Sosnowiec Wspólna (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Sosnowiec Ostrogórska (tymczasowy na wylocie ul. Rozwojowej) – Sosnowiec Sąd (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Sosnowiec Rondo Ludwik (autobusowy)

Trasa T-27 kier. Sielec Kąpielisko:

Sosnowiec Rondo Ludwik (autobusowy) – Sosnowiec Sąd (tymczasowy na wysokości tramwajowego za przejściem dla pieszych) – Sosnowiec Ostrogórska (tymczasowy na wysokości posesji nr 20-28) – Sosnowiec Wspólna (autobusowy) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec Aleja Zwycięstwa (autobusowy) – Sosnowiec Estakada (tymczasowy na wysokości posesji 35/37 – naprzeciwko przystanku autobusowego w kier. Dworca PKP) – Sielec Park (autobusowy) – Sielec Kąpielisko (autobusowy)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A jak wyglada harmonogram prac zwiazanych z torowiskiem na ulicy Malachowskiego w Sosnowicu? Rozumiem, ze bedzie troche dluzszy, ale moze ktos zapyta gdzie trzeba i pojawi sie informacja o tym jak i kiedy ma przebiegac?
Na przyklad:
Kiedy zostana zakonczone prace w poblizu 10-cio pietrowca?
Kiedy zostana zakonczone prace w poblizu przystanku kolo Strazy Miejskiej?
W koncu kiedy zostanie ROZPOCZETA przebudowa torowiska pomiedzy tymi punktami?
A przy okazji, jak bedzie to korelowane z przebudowa Malachowskiego?

I czy zaplanowany okres remontu tego odcinka ulicy zostanie dotrzymany? O to juz mozna zapytac wszytskich odpowiedzialnych za ta przebudowe.

A DO AUTORA, co z ulica 3 Maja ma wspolnego zdjecie okolicy na granicy Bedzina i Sosnowca? Nie ma juz zdjec lepiej odzwiersiedlajacych opisywany temat?
już oceniałe(a)ś
1
0