Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ubiegłym tygodniu nad całym krajem przeszedł front atmosferyczny z silnymi burzami. Zawierucha spowodowała m.in. zerwanie dachu z kościoła w Błędowie. Duża część miedzianego poszycia została potem skradziona.

Policjanci wydziału kryminalnego ząbkowickiego komisariatu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali trzy podejrzewane o kradzież osoby w wieku 18–29 lat. W tym gronie była kobieta, która przewoziła skradzioną miedź do punktu skupu swoim osobowym renault.

Ukradli dach kościoła. Do skupu pojechali osobowym renault

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niej dodatkowo amfetaminę i susz marihuany. Wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli dwa pojazdy mające związek z całą sprawą, które zostały zatrzymane na poczet przyszłych kar. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutu kradzieży. Kobieta dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.