Od 2 do 5 września w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej będzie się odbywał Miastolab. To nowy projekt dla miłośników miast.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miastolab połączy w sobie konferencje – cykle debat, kino plenerowe, koncert – muzyka miasta i piknik sąsiedzki. Poczuj się innowatorem w swoim mieście!

Festiwal miejskich innowacji odbędzie się od 2 do 5 września na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że jak nigdy potrzebujemy dzisiaj nowych idei, innowacji czy rozwiązań. W ramach festiwalu Miastolab będziemy ich szukać wspólnie z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami. Festiwal będzie obejmował nie tylko konferencje i spotkania wybitnych fachowców, ale też pokaże, jak można planować miejską przestrzeń we współpracy z mieszkańcami. Będzie obejmował pokazy filmowe, koncert – muzyka miasta, instalację artystyczną służącą mieszkańcom, wreszcie piknik promujący społeczną aktywność i współpracę – zapowiadają organizatorzy.

I tak np. już 2 września odbędzie się debata pt. „Koniec mitu Smart City. Co to znaczy być dzisiaj innowacyjnym?". Następnego dnia odbędzie się zaś dyskusja o tym, czy polskie miasta są innowacyjne.

Nie zabraknie też muzyki, a 4 września odbędzie się projekcja filmów pt. „Marzycielki miast" oraz „Rowery kontra samochody". Cały program Miastolabu można znaleźć na stronie imprezy.

„Gazeta Wyborcza" jest patronem wydarzenia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem