Arkadiusz Chęciński jest mocno rozczarowany wynikami Zagłębia Sosnowiec na starcie nowego sezonu. Prezydent Sosnowca zapowiada zmiany.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Poprzedni sezon to dramat i kompromitacja. Teraz mamy nowe cele. Drużyna ma regularnie być w górnej połówce tabeli, spotykamy się i rozliczamy wydarzenia boiskowe, nie może dochodzić do sytuacji, że medialnie górują tematy okołopiłkarskie, związane z jakimiś konfliktami, a nie wyniki i pozycja w tabeli. Z kolei cel na koniec sezonu to pierwsza szóstka – mówił przed startem sezonu prezydent. Gmina dysponuje 95 procentami udziałów w sportowej spółce.

Czas rozliczeń w Zagłębiu Sosnowiec

Po rozegraniu pięciu kolejek I ligi Zagłębie ma na swoim koncie cztery punkty. Wygrało tylko z beniaminkiem z Polkowic (4:2). Po porażce w niedzielnym meczu z GKS-em Katowice (2:3), gdy zespół z Sosnowca znowu kompromitował się w grze obronnej i roztrwonił dwie bramki przewagi, prezydent zapowiedział zmiany.

– Obiecywałem wam, że po części sezonu nastąpi czas rozliczeń i analizy gry Zagłębia. Ten czas właśnie nadszedł. Już na początku września konkretne decyzje – zwrócił się do kibiców.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
rewelka
już oceniałe(a)ś
2
0
Nie miałam pojęcia że prezydent miasta ma w obowiązkach zarządzanie klubem sportowym , ani że to dla niego priorytetowe zadanie. Chociaż powinnam się tego domyślić , gdy postanowił zadłużyć miasto na lata , aby spełnić swoje i swoich kibolskich wyborców marzenia o nowym stadionie
@mc19802
Przecież utrzymuje że Zagłębie Sosnowiec to najważniejsza marka regionu. Były prezes twierdził że za Zagłębiem stoi 2mln kibiców.
Można odnieść wrażenie, że on czuje się właścicielem klubu. "Jest" w gronie ludzi takich jak Miodulski, Kałuża, Świerczewski, Krlewski, Błaszczykowski czy Al-Khela?fi. A że za cudze pieniądze?
już oceniałe(a)ś
0
0
Prezydent martwi sie o pozycje w tabeli klubu sportowego.. w tym miescie naprawde juz nie ma nic innego do roboty?
już oceniałe(a)ś
3
3
Może napiszecie że kolega Pinokia Stanek wyleciał z klubu i dlaczego?
już oceniałe(a)ś
2
2