Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W konkursie wzięły udział spektakle, które swoją premierę miały w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. w teatrach na Śląsku i w Zagłębiu. W tegorocznej edycji spektakle zostały ocenione w 11 kategoriach – w 3 z nich wyróżniono artystów związanych z Teatrem Zagłębia:

Mirosława Żak – za rolę Konferansjerki w spektaklu „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza" Harolda Rome`a w reż. Jacka Mikołajczyka.

Mirosława Żak w sztuce 'Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza'Mirosława Żak w sztuce 'Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza' arch. Teatru Zagłębia

Andrzej Dopierała – za rolę Ignacego (Ojca i Króla) w spektaklu „Ślub" na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza w reż. Radosława Rychcika.

Jarosław Staniek – za choreografię do spektaklu „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza" Harolda Rome`a w reż. Jacka Mikołajczyka oraz do spektaklu „Zakonnica w przebraniu" Alana Menkena w reż. Michała Znanieckiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Trzy Złote Maski dla Teatru Zagłębia w Sosnowcu

– Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i nominowanym. Cieszymy się, że „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza" i „Ślub" zostały docenione w tegorocznej edycji „Złotych Masek" – mówi Iwona Woźniak, dyrektor Teatru Zagłębia.

Wyróżnione spektakle można oglądać na deskach Teatru Zagłębia w październiku i listopadzie. Szczegóły dotyczące repertuaru oraz działalności sosnowieckiej sceny można znaleźć na stronie internetowej www.teatrzaglebia.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.