W VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu mieszkańcy zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały zaopiniowane pozytywnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos, znajduje się w strefie Pogoń – 8. W strefie ogólnomiejskiej można oddać głos na jeden z 14 projektów.

Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe.

Budżet Obywatelski w Sosnowcu w 2021 roku. 93 projekty z szansą na realizację

Pojawiły się zadania dotyczące modernizacji boisk oraz placów zabaw na terenie placówek oświatowych. W tegorocznej edycji dużą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się również projekty zielone: skwery, zieleńce oraz nasadzenia.

Przepadł m.in. śmiały pomysł, żeby na Górce Środulskiej wybudować Sosnowiecką Skocznię Narciarską. Nie zostanie zagospodarowany skwer pomiędzy ul. Narutowicza i Witosa. Nie powstanie również parking przy ul. Kępa. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w 2022 roku, zadecydują mieszkańcy w głosowaniu. – Cieszę się, że w kilku przypadkach udało nam się namówić sosnowiczan na połączenie sił i zgłoszenie jednego, wspólnego projektu – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypominamy, że autorzy projektów mają 7 dni na odwołanie się od decyzji Zespołu Konsultacyjnego ds. Budżetu Obywatelskiego. Termin mija 27 września.

Piknik w parku Sieleckim w Sosnowcu z atrakcjami

3 października (niedziela) w parku Sieleckim w godzinach od 15 do 18 odbędzie się Piknik Obywatelski, czyli wydarzenie, podczas którego mieszkańcy będą mogli się zapoznać z tegorocznymi projektami.

Po zeszłorocznym pikniku – w formie online – miasto wraca do spotkania w terenie. Autorzy będą mieli szansę zaprezentować mieszkańcom swoje pomysły i przekonać do oddania głosów na nie. Dodatkowo najmłodsi będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji.

Głosowanie odbędzie się w tym roku w dniach od 8 do 18 października. Głosować będzie można tylko w formie elektronicznej na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl. Jak co roku, swoje dwa głosy (jeden na strefę rejonową, jeden na strefę ogólnomiejską) będą mogli oddać wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku. W najbliższych dniach ruszy kampania informacyjna.

Przypomnijmy, że w poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem