Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Movember to inicjatywa, która powstała w Australii. Przedsięwzięcie dotarło do Polski w 2014 roku i od razu stało się ważnym elementem męskiego zdrowia.

Co roku na nowotwór prostaty choruje 15 000 mężczyzn. Rak prostaty jest trzecim najbardziej powszechnym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce. Dotyka coraz młodszych ze względu na rozmaite czynniki ryzyka, m.in. dietę czy palenie papierosów.

 

Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór gruczołu krokowego nie oznacza wyroku. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie badania. Wąs – niczym różowa wstążka – stał się symbolem walki z rakiem. Co roku w listopadzie przypomina o tym, że warto się badać i dbać o swoje zdrowie intymne.

W akcję Movember włączyli się piłkarze i hokeiści Zagłębia. Sosnowiecki klub „rzucił wyzwanie" siatkarzom MKS Będzin oraz koszykarzom MKS Dąbrowa Górnicza.

Zagłębie Sosnowiec zapuszcza wąsy i rzuca wyzwanie

Przedstawiciele zespołów przez cały miesiąc będą zachęcać mężczyzn do przeprowadzenia szybkiego i bezbolesnego badania. Na koniec miesiąca odbędzie się konkurs na „Najlepszego sportowego wąsacza Zagłębia Dąbrowskiego". Zwycięzcę wyłoni głosowanie kibiców. Więcej o akcji tutaj.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.