Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej w ten weekend (20-21 listopada) nie pozwoli się nudzić. Zaplanowano koncerty i jarmark staroci. Wstęp wolny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fabryka Pełna życia – razem z Zarządem Fundacji „Wygrajmy Razem" – zachęca do uczestnictwa w projekcie artystycznym „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" 2021.

Po rocznej przerwie fundacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej powraca do jednego ze swoich sztandarowych projektów, który od swojej pierwszej edycji w 2010 roku cieszył się olbrzymim powodzeniem wśród publiczności z Dąbrowy Górniczej i miast ościennych. Przez lata projekt był kreowany na deskach Pałacu Kultury Zagłębia, lecz w tym roku zostanie on wystawiony w budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia. Organizator przygotował dwa koncerty. Podczas obu odbędzie się dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji „Wygramy razem".

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na jarmark staroci

Pierwszy koncert, który odbędzie się w sobotę (20 listopada) o godz.17., to występ działającego przy Fundacji „Wygrajmy Razem" zespołu wokalnego Mezalians Art w składzie: Karolina Żelichowska, Iwona Zięba, Łukasz Baruch, Grzegorz Dowgiałło i gościnnie Mariusz Trzeciak. Zespół obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny, w związku z tym przygotował największe przeboje ze swojego repertuaru w nietuzinkowych aranżacjach fundacyjnego muzyka – Grzegorza Dowgiałło.

Drugie wydarzenie odbędzie się w niedzielę (21 listopada) również o godz.17 i będzie to muzyczny ukłon w stronę Krakowa. Tam bowiem swoją siedzibę ma Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" – wieloletni Partner i Patron Honorowy projektu (tytuł imprezy powstał z połączenia nazw dwóch Fundacji „Wygrajmy Razem" i „Mimo Wszystko"). Zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem" artyści zaśpiewają przy akompaniamencie tercetu muzycznego pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego znakomite piosenki twórców krakowskich takich jak Skaldowie, Zbigniew Wodecki czy Grzegorz Turnau. Koncert poprowadzi piosenkarka i dziennikarka Radia Kraków Barbara Stępniak-Wilk. Bezpłatne wejściówki na koncerty można rezerwować pod numerem 508 092 139 lub za pośrednictwem social mediów.

Patronat honorowy nad projektem objął prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON i ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza w ramach projektu „Fabryka Pełna Życia – działaj z nami 2021!".

Także w niedzielę, po raz 11. w tym roku, odbędzie się Dąbrowski Jarmark Staroci, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. To wymarzony czas dla łowców okazji lubiących oglądać, kupować i wymieniać rzeczy z przeszłości.

Harmonogram weekendowych wydarzeń w Fabryce Pełnej Życia

20.11 (sobota)

Wygrajmy Razem Mimo Wszystko | koncert Mezalians Art

godz. 17

21.11 (niedziela)

Wygrajmy Razem Mimo Wszystko | koncert Na krakowską nutę

godz. 17

21.11 (niedziela)

Dąbrowski Jarmark Staroci

godz. 8–13

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem