To historyczny sukces Akademii Zagłębia Sosnowiec. Młodzi piłkarze z Kresowej przystępowali do rewanżu po porażce w Zielonej Górze (1:2). Na sztucznej trawie przy Stadionie Ludowym Zagłębie zaczęło odrabiać straty już w pierwszej minucie spotkania, gdy do bramki strzelał Szymon Celej. Do przerwy sosnowiczanie zdobyli jeszcze dwa gole. Miny zrzedły im tylko na chwilę, gdy tuż przed przerwą bramkę dla Lechii zdobył Kacper Grzegorczyk.

Zawodnicy Zagłębia niesieni dopingiem kibiców ani myśleli się zatrzymać. Po przerwie dołożyli do wyniku jeszcze dwa gole. Po końcowym gwizdku piłkarze Sosnowca głośno fetowali sukces. Najpierw na boisku, a potem w szatni.

– Strzeliliśmy piękne bramki, byliśmy piłkarsko lepszym zespołem. Pierwszy mecz w Zielonej Górze wprowadził nerwowość, ale wszystko skończyło się po naszej myśli. Chcieliśmy szybko strzelić bramkę, mieć przewagę w grze, ale musieliśmy uważać na Lechię. Wszystko mogło się bowiem zdarzyć. Bardzo chcieliśmy wygrać i awansować do CLJ-ki i to było widać na boisku. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli rywalizować z najlepszymi zespołami w Centralnej Lidze Juniorów – powiedział internetowej stronie Zagłębia Łukasz Nadolny, który wspólnie z Adrianem Kaczkowskim prowadzi zespół.

Zagłębie Sosnowiec U-17 – Lechia Zielona Góra U-17 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Szymon Celej (1.), 2:0 Łukasz Uchnast (20.), 3:0 Igor Dziedzic (25.), 3:1 Kacper Grzegorczyk (44.), 4:1 Filip Łagan (78.), 5:1 Igor Dziedzic (87. – rzut karny)

Zagłębie U-17: Siuta – Tomala (85. Krypciak), Piątek, Klimczyk, Sraga – Dziedzic (88. Moroń), Gacal, Lis (89. Paszczela), Uchnast (88. Sałapatek), Celej (79. Zawojski) – Kulawiak (46. Łagan).

Lechia U-17: Stępczyński (80. Motykiewicz) – Filipczyk (79. Lenartowicz), Kowalczyk (46. Michałowski), Piętka – Chyszpolski, Osiński, Grzegorczyk, Guder (65. Tokar), Szubra (73. Witczak) – Pietrzak (52. Jabłoński), Pilarczyk (58. Juncewicz).

Żółte kartki: Zawojski, Dziedzic, Piątek – Guder, Osiński, Michałowski.