Sosnowiec i miejski sztab WOŚP ogłosiły, jak będzie wyglądał tegoroczny finał orkiestrowego grania. Gwiazdami wydarzenia na Górce Środulskiej będą Feel oraz Blue Cafe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Finał 30. finału WOŚP ma się odbyć w niedzielę 30 stycznia „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci".

– Cieszymy się, że wojewódzki finał po raz kolejny odbędzie się w Sosnowcu. Będziemy bawić się i kwestować tylko na przestrzeni otwartej. Środa przyniosła tragiczne informacje dotyczące liczby zgonów z powodu koronawirusa. Mamy nadzieję, że do czasu finału sytuacja będzie zmierzać ku lepszemu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta. Wzorem minionego roku finał odbędzie się dwa tygodnie później niż to miało miejsce w przedpandemicznych czasach.

Znamy już wykonawców, którzy wystąpią na scenie na Górce Środulskiej. Pierwsze koncerty rozpoczną się już o godz. 15. Gwiazdami będą zespoły Feel oraz Blue Cafe.

Blue Cafe
Blue Cafe  MARCIN STĘPIEŃ

Szczegółowy plan:

15. Rozpoczęcie imprezy

15.05-15.50 Pogoria

16.00-16.45 Sexy Suicide

17.15-18.15 zespół Feel

18.40-19.50 zespół Blue Cafe.

Ewelina Stasik, szefowa sosnowieckiego sztabu WOŚP, wylicza szereg wydarzeń i atrakcji, które będą towarzyszyły finałowi. – Przez cały dzień na wokół Górki Środulskiej będą odbywały się liczne imprezy. Po mieście będzie jeździł kolorowy autobus, a w nim „mobilna puszka", która powinna ułatwić mieszkańcom kontakt z wolontariuszami. Przygotujemy też 40 fantomów, które zostaną wykorzystane w Akademii Udzielania Pierwszej Pomocy. Co ciekawe, każdy będzie mógł też zobaczyć, jak wygląda resuscytacja psa. Zapraszamy właścicieli czworonogów, żeby dowiedzieli się, jak ratować życie swoich podopiecznych w sytuacji kryzysowej – mówi.

Sztab WOŚP już dziś zaprasza mieszkańców do tworzenia wspólnego „ludzkiego" napisu 30 lat WOŚP. – Każdy dostanie kolorowy balon. Potem zrobimy sobie wspólne zdjęcie z góry – dodaje Ewelina Stasik.

Wydarzenie zakończy się o godzinie 20 „światełkiem do nieba". Odbędzie się wtedy bezhukowy pokaz fajerwerków.

Pozostałe imprezy towarzyszące:

– Bieg Policz się z cukrzycą;

– Urodzinowy Korowód Przebierańców - konkurs na najpiękniejszą maskę na oczy;

– Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej;

– Występy dzieci i młodzieży z sosnowieckich szkół i przedszkoli;

– Animacje dla dzieci;

– Kiermasze; gadżety rękodzieło;

– Licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem