W Dąbrowie Górniczej trwa 18. Festiwal Nauki Akademii WSB. W weekend nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Festiwal Nauki Akademii WSB to cykliczne wydarzenie, którego głównym celem jest popularyzowanie nauki. Wydarzenie przybliża uczestnikom tematykę prowadzonych przez uczelnię badań naukowych, przedstawiając je w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Podczas imprezy odbywają się liczne spotkania z przedstawicielami Akademii WSB oraz zaproszonymi gośćmi ze świata nauki, kultury i biznesu.

W ramach święta nauki nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Można się o tym przekonać w sobotę i w niedzielę w Fabryce Pełnej Życia.

W sobotę (26 marca) w godz. 10-13 Fabryka proponuje warsztaty z robotyki, pokaz ratownictwa przedmedycznego, prezentację specjalistycznego sprzętu oraz warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazy wozu strażackiego, a w niedzielę (27 marca) w godz. 10-13 zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne dla dzieci.

Więcej o wydarzeniach w ramach festiwalu przeczytacie tutaj.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem