W 2022 r. przystąpiliśmy do prac nad nową strategią rozwoju miasta - Dąbrowa Górnicza 2030. Aby ją dobrze opracować, potrzebujemy opinii mieszkańców - mówi prezydent Marcin Bazylak i zachęca do wypełnienia elektronicznej ankiety.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pracy nad strategią towarzyszy opracowanie diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej miasta. – Opracowywany właśnie dokument będzie stanowić materiał otwierający debatę nad celami i kierunkami rozwoju miasta – wyjaśnia Anna Saltarska-Stachura z wydziału rozwoju, przedsiębiorczości i obsługi inwestorów.

Nad strategią pracują cztery zespoły – ds. obszarów: społecznego, gospodarczego, przestrzennego i zarządzania miastem – a poruszana przez nie tematyka obejmuje zagadnienia: życia społecznego, kultury i spędzania czasu wolnego, edukacji, zdrowia oraz polityki społecznej; polityki przestrzennej i środowiskowej, transportu i mieszkalnictwa; rozwoju gospodarczego oraz rynku pracy.

Strategia rozwoju Dąbrowy Górniczej 

Nowa strategia określi wizje, cele i kierunki rozwoju Dąbrowy Górniczej na osiem najbliższych lat. Dokument uwzględni także planowanie przestrzenne, m.in. rekomendacje na temat kształtowania i prowadzenia polityki przestrzennej.

Ponieważ strategia ma odpowiadać na potrzeby mieszkańców, niezwykle ważnym elementem prac nad dokumentem jest poznanie i uwzględnienie ich opinii. Z tego powodu przygotowaliśmy specjalną ankietę, o której wypełnienie prosi mieszkańców prezydent Marcin Bazylak.

– Wypełnienie ankiety elektronicznej nie zajmie dużo czasu, a wyniki będą omawiane i analizowane zbiorczo, przy zachowaniu pełnej anonimowości respondentów – podkreśla Marcin Bazylak.

– Przekażcie link do tej ankiety rodzinie, sąsiadom i znajomym. Im liczniejsze będą odpowiedzi, tym precyzyjniej będziemy w stanie dopasować strategię rozwoju miasta do oczekiwań mieszkańców. Każda opinia jest dla mnie bardzo istotna – dodaje prezydent Dąbrowy Górniczej.

Ankietę dostępną pod tym linkiem można wypełniać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Na wypełnione formularze czekamy do 30 czerwca 2022 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem