Uciążliwy niedzielny handel przy ul. Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej zostanie zlikwidowany. Od 17 lipca ryneczek w Gołonogu działać będzie od poniedziałku do soboty.

Handel prowadzony w niedziele jest dużym utrapieniem dla mieszkających w pobliżu ryneczku przy ul. Tysiąclecia. "Lokatorzy bloków przy ul. Tysiąclecia 3 i 4 w Dąbrowie Górniczej już dawno nie mieli spokojnej niedzieli. Tydzień w tydzień pod ich oknami od rana prawie do wieczora aż dudni od hałasu. Większość sprzedających to Bułgarzy, więc utarło się nazywać to miejsce bułgarskim targiem" – pisaliśmy siedem lat temu, gdy po raz pierwszy zajęliśmy się tym problemem.

Oprócz sprzedających mieszkańcom osiedla doskwierają też przyjeżdżający tu z całego miasta kupujący. Auta parkują gdzie popadnie, niszczą chodniki i trawniki.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A czy zarządca terenu, czyli zapewne stowarzyszenie kupców, nie jest zobowiązany do utrzymania porządku? Czyli dopilnowania by ludzie nie parkowali i nie zastawiali chodników i trawników? I do późniejszego posprzątania terenu? Dlaczego władze miasta nie egzekwowały obowiązków od zarządcy skoro to trwa już tyle lat?
już oceniałe(a)ś
0
0
No i super! Nie mam nic do targu jako takiego ale szlag mnie trafial co niedzielę przez te zaparkowane gdzie popadnie auta i setki foliowych toreb rozwiewanych przez wiatr na całe miasto!
już oceniałe(a)ś
0
0