Zagłębie za pół ceny odbędzie się już w najbliższy weekend, 9-11 września. To 11. edycja wydarzenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Weekend z ofertą za pół ceny po raz pierwszy miał miejsce w Sosnowcu w 2012 r. Wtedy brały w nim udział jedynie sosnowieckie lokale gastronomiczne, w sumie 32.

Z roku na rok akcja ewoluowała, aż w końcu w 2015 r. Sosnowiec zorganizował ją wspólnie z innymi zagłębiowskimi miastami. Przez lata brały w niej udział: Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza. W części także Wojkowice. Specjalną edycję zagłębiowskie miasto przeprowadziło w 2019 r., a to w podziękowaniu za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych w 2018 r.

Zagłębie za pół ceny już po raz 11.

Zagłębie za pół ceny to nie tylko oferta gastronomiczna, ale i usługi czy propozycje jednostek kultury. W Sosnowcu za pół ceny będzie można m.in. zwiedzać Muzeum Pałac Schoena oraz Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Za pół ceny będzie można również skorzystać z bazy rekreacyjno-sportowej MOSiR-u. W usługach znajdziecie m.in. sesję fotograficzną, ofertę serwisu komputerowego czy strzyżenie włosów oraz brody.

Najwięcej propozycji dotyczy w Sosnowcu gastronomii. Na jedzenie oraz napoje za pół ceny zapraszają 23 lokale. To m.in. pizze, makarony, hamburgery, ale i potrawy kuchni orientalnej.

Poza Sosnowcem najwięcej propozycji w ramach "Zagłębia za pół ceny" proponuje Dąbrowa Górnicza, gdzie taniej niż zwykle będzie można m.in. ostrzyc psa czy zapisać się na kurs makijażu. W wydarzeniu biorą też udział Będzin, Czeladź, Siewierz, Sławków i Wojkowice.

Pełną listę uczestników akcji znajdziecie tutaj. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem