Pożar przy ul. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej wybuchł w sobotni wieczór. W kilkanaście godzin udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych na remont.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pożar objął mieszkanie znajdujące się na 12. piętrze bloku przy ul. Łukasińskiego. Walczyło z nim – przez ok. cztery godziny – dwanaście zastępów straży pożarnej. Języki ognia wydostawały się oknami na zewnątrz, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Ustaleniem przyczyny pożaru zajmują się biegli.

W pomoc rodzinie zaangażował się Łukasz Litewka. Radny z Sosnowca odwiedził małżeństwo, które w sobotni wieczór straciło cały dobytek. – Pierwszy raz byłem w mieszkaniu, które doszczętnie spłonęło. Pan Paweł wskazał na kawałek stopionego plastiku, który leżał nam pod nogami. „Tyle zostało z telewizora" – opowiada radny.

Pożar strawił całe mieszkanie, stopił także okna i drzwi. – Ci ludzie wszystko muszą budować od zera. I nie mówimy tu o ekscytacji młodych ludzi, którzy wiją swoje gniazdko, a o smutku, załamaniu i niepewnej przyszłości pary, która straciła coś, na co pracowała latami – podkreśla.

Pożar w Dąbrowie Górniczej. Trwa zrzutka 

Radny chętnie angażuje się w akcje pomocowe. Ostatnio informowaliśmy o zbiórce na leczenie Karoliny z Dąbrowy Górniczej, którą pomógł rozreklamować na swoim profilu Fb.

Łukasz Litewka żartuje, że stoją za nim ludzie o dobrych sercach, których określa „TeamLitewka". Zrzutka pod hasłem „Zgaśmy ten pożar" została określona na poziomie 40 tysięcy złotych. Wystarczyło kilkanaście godzin, żeby na koncie było już ponad 50 tysięcy złotych. – Ludzie są niesamowici. Czasami aż nie chce się wierzyć. Wiadomo, że te 40 tysięcy złotych to przy dzisiejszych cenach kropla w morzu potrzeb, ale nie brakuje też osób, które chcą dostarczyć, drzwi, okna, meble, materiały budowlane... Oferują się prywatne osoby, ale i firmy. Warto pomagać – kończy radny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem