Komitet Obrony Demokracji zaprasza na środowy (21 września) seans filmu "Sędziowie pod presją" w kinie Helios w Sosnowcu. Początek o godzinie 17.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Sędziowie pod presją", dokument w reżyserii Kacpra Lisowskiego, to opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy.

Jednym z bohaterów filmu jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom wydawał wyroki niekorzystne dla rządzących. Film pokazuje konsekwencje jego postawy – uświadamia, jak polityczna presja wpływa na jego życie. A jednocześnie dokumentuje przejawy solidarności, którą okazują mu zarówno sędziowie, jak i zwykli obywatele.

Po rozstrzygnięciu upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przez Polskę przetacza się fala demonstracji. Sędziowie wychodzą na ulice, by stanąć ramię w ramię z obywatelami w obronie praworządności.

Początek seansu w kinie przy ul. Modrzejowskiej w środę (21 września) o godzinie 17. Gośćmi będą Igor Tuleya oraz Iwona Harris, która jest razem z Kacprem Lisowskim autorką scenariusza.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem