Jak informuje straż pożarna, w czwartkowe popołudnie doszło do wybuchu w koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Sześć osób odniosło obrażenia. Na miejsce pracuje 15 zastępów straży pożarnej

Do wybuchu miało dojść o godz. 14.20 w budynku technologicznym służącym do mielenia węgla.  Jak przyznaje asp. Stefan Flasza, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej uszkodzony został także sąsiedni budynek. - Poszkodowanych zostało sześć osób, zostały poparzone - mówi Stefan Flasza.

Na terenie koksowni pracowało 15 zastępów straży pożarnej. Na miejsce przyleciały też dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Poszkodowani uzyskali pomoc medyczną od przybyłych na miejsce zespołów ratowniczych, następnie zostali przetransportowani do szpitali w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Czeladzi i Katowicach. W budynkach, w których doszło do eksplozji przebywały jedynie osoby poszkodowane - mówi Roman Brańka, rzecznik prasowy spółki JSW Koks, do której należy koksownia.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem