Bar mleczny Domowe Smaki - Pierogarnia Sosnowiec przy ul. Kościelnej 52 to miejsce, gdzie można zasponsorować posiłek potrzebującym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja „Zawieszony posiłek" dla potrzebujących trwa w tym miejscu od dawna. Właściciele baru przyznają jednak, że od dłuższego czasu niestety nikt nie zawiesza już posiłków, a głodni seniorzy nadal często tu zaglądają.

Akcję postanowił na nowo nagłośnić radny Damian Żurawski. „Zawiesiłem pierwsze ciepłe obiady dla potrzebujących starszych ludzi, którzy wielokrotnie chodzą głodni. Przez niskie emerytury i drogie leki nie starcza im na jedzenie. Chciałbym Was prosić o wsparcie i zajrzenie do lokalu na ul. Kościelna 52 lub wpłaceniu na zrzutkę kilku złotych. Temperatury za oknem coraz niższe, zapewnijmy naszym seniorom ciepły posiłek przez okres jesienno-zimowy" – napisał na swoim profilu na FB.

Idea „zawieszonych posiłków" polega na tym, że chętna osoba płaci za zupę czy drugie danie z menu, ale nie zjada go, tylko przyczepia opłacony paragon w wyznaczonym do tego miejscu. Osoba potrzebująca może go potem wziąć i zamienić na posiłek.

Radny uruchomił też zrzutkę na profilu zrzutka.pl. Liczył, że uda się zebrać 2 999 złotych. Tymczasem w piątek rano było to już ponad 4,5 tysiąca!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem