Rejestracja do programu Sosnowiecka Karta Miejska rozpoczęła się w poniedziałek (10 października). Karta zapewnia ulgi w miejskich obiektach kulturalnych i sportowych, a także w sferze usług oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Projekt adresowany do wszystkich sosnowiczan zameldowanych w mieście na pobyt stały lub rozliczających tutaj podatek dochodowy. Rejestracja do programu rozpoczęła się 10 października. Ze zniżek będzie można skorzystać od 2 listopada.

Sosnowiecka Karta Miejska to bezpłatna elektroniczna aplikacja dostępna do pobrania na platformach App Store i Google Play. Istnieje również możliwość pozyskania karty w wersji plastikowej. Karta ma umożliwić mieszkańcom Sosnowca korzystanie z atrakcyjniejszego cennika w kulturalnych i sportowych obiektach miasta, ale nie tylko. System przewiduje bowiem również możliwość współpracy z podmiotami prywatnymi, które też mogą przystąpić do programu.

– Sosnowiecka Karta Miejska to nowy, innowacyjny projekt adresowany do mieszkańców Sosnowca, którzy m.in. odprowadzają swoje podatki właśnie tutaj i dzięki temu finansowo partycypują w działaniach rozwojowych oraz inwestycyjnych miasta. Ma być swego rodzaju podziękowaniem za przejaw lokalnego patriotyzmu – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiecka Karta Miejska także plastikowa

Do korzystania z Sosnowieckiej Karty Miejskiej uprawniona jest każda osoba, która jest zameldowana na pobyt stały na terenie Sosnowca lub rozlicza tutaj podatek dochodowy. Aby stać się beneficjentem ulg, trzeba zarejestrować się poprzez stronę internetową skm.sosnowiec.pl lub poprzez aplikację mobilną Sosnowiecka Karta Miejska. Złożony wniosek musi przejść weryfikację. Po pozytywnym jego zatwierdzeniu mieszkaniec otrzyma powiadomienie i karta będzie gotowa do użycia.

Aby ograniczyć produkcję plastiku, karty będą wydawane przede wszystkim w wersji elektronicznej. Jeśli jednak ktoś będzie chciał posiadać kartę w wersji plastikowej, również będzie to możliwe. Informację o tym trzeba będzie jednak zamieścić we wniosku. Składać będzie je można drogą elektroniczną poprzez stronę www.skm.sosnowiec.pl, ale po kartę będzie można również przyjść do Biura Obsługi Klienta przy ul. Małachowskiego 3 (tel. 32 296 06 51) lub do Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20 (tel. 32 265 60 04)

Sosnowiecka Karta Miejska to projekt skierowany nie tylko do mieszkańców naszego miasta, ale również do przedsiębiorców.

Wprowadzeniu karty towarzyszy kampania outdoorowa

Aby zostać partnerem, zarejestruj się w serwisie poprzez stronę www.skm.sosnowiec.pl lub poprzez aplikację mobilną Sosnowieckiej Karty Miejskiej i złóż wniosek o dołączenie do grupy partnerskiej. Można też skontaktować się bezpośrednio z pracownikami Biura Obsługi Klienta w budynku przy ul. Małachowskiego 3 (w poniedziałek od 7.30 do 18, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 oraz w piątek od 7.30 do 13), a także w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20 (w pasażu przy placu Stulecia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18, w soboty od 8 do 16).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ale na co będą zniżki - konkretnie? I jakie?
już oceniałe(a)ś
0
0