Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, zabrał w głos w prawie kryzysu, który dotknął Zagłębie Sosnowiec.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środę informowaliśmy, że w Zagłębiu doszło do niecodziennej sytuacji. W dwóch źródłach potwierdziliśmy, że zawodnicy planowali protest. Namawiano ich, żeby tego nie robili. Potem przekazano nam, że piłkarze „odmówili współpracy". Z czasem okazało się, że nie jest im po drodze z zarządem klubu, czyli prezesem Łukaszem Girkiem i wiceprezesem Arkadiuszem Aleksandrem.

Sytuacji w klubie poświęcił wpis na FB prezydent. „Obok takich spraw nie można przejść obojętnie. To, co dzieje się w Zagłębiu Sosnowiec, finansowanym przede wszystkim z miejskich pieniędzy, w profesjonalnym klubie nie powinno mieć miejsca! Spotkałem się z radą drużyny, ale też prezesem i wiceprezesem klubu.

Spotkanie było trudne. Pierwsza i podstawowa informacja – ani trener, ani zawodnicy, wbrew medialnym doniesieniom, nie protestowali. Dzisiaj odbyło się spotkanie zawodników ws. tego, co się dzieje, rzekomego konfliktu, a zaraz po nim wyszli na trening zgodnie z harmonogramem.

Atmosfera w szatni jest bardzo dobra

Otrzymałem jasne zapewnienie, że nie było żadnego działania przeciwko komukolwiek w klubie, a w szczególności wobec trenera i sztabu trenerskiego.

Co ciekawa, rada drużyny mówi jasno: atmosfera w szatni jest bardzo dobra, a wśród doświadczonych zawodników panuje wręcz przekonanie, że w wielu poprzednich klubach takiej nie było. Oczywiście, jest też rozczarowanie wynikami, co jest uzasadnione.

Po zakończeniu treningów na pewno dojdzie także do spotkanie ze sztabem. Wiecie, że jestem kibicem, kocham Zagłębie, ale naprawdę nie chcę się wtrącać w prace klubu, szczególnie na poziomie sportowym. Moje odczucie jednak jest takie, że po prostu dobrze nie jest. Przy tym szczęściu, jakie mieliśmy jesienią, Zagłębie powinno znajdować w tabeli wyżej – chociażby w szóstce. Przez ostatnie 3 lata nie mieliśmy w sumie tyle szczęścia, co w ciągu ostatnich miesięcy, ale szczęściu trzeba też pomóc. Tego brakowało.

Jesteśmy bliscy podjęcia decyzji, ale żeby mieć pełen obraz sprawy, muszę odbyć jeszcze kilka spotkań i rozmów. Mogę Was zapewnić, że decyzje zostaną podjęte w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
To jeszcze Gazeta Wyborcza czy już Nowinki Chęcińskie?! Wstydu nie macie puszczać do druku taki bełkot podlany wazeliniarstwem pierwszej klasy.
@adasko79
a to kiedyś była gazeta wyborcza?
już oceniałe(a)ś
0
0
Dla tych którzy nie mają dostępu do całego tekstu, właściciel klubu (jak go nazywają w klubie) za nasze pieniądze poszedł do kolegów i piłkarzy i ustalił co następuje
- w klubie jest dobra atmosfera
- w szatni jest wspaniała atmosfera
- nikt nie protestował
- zawodnicy kochają sztab i jego kolegów prezesów
- prezesi i sztab kochają zawodników
- sytuacja klubu jest wspaniała
Oczywiście ta patosytuacja za którą chęciński osobiście jest odpowiedzialny (pamiętacie jak publicznie oświadczał ze takie finansowanie klubów to patologia) to tyko wyraz jaki należy się najcenniejszej marce regionu Zagłębiu Sosnowiec za którym stoją dwa miliony kibiców (a to słowa najlepszego z prezesów z fuchą na stadionie)
A teraz cyk, kolejne miliony z kasy miejskiej, kolegom nie można dać zginąć
już oceniałe(a)ś
5
1
.... Dlaczego mamy POprzeć PO i wspólników widząc to co robi Chęciński w Sosnowcu...!?.
Publiczne pieniądze Podatników przeznacza w Klub, który ma się sam finansować!!!. Jest Ustawa, która zabrania finansowania Spółek Akcyjnych z pieniędzy Podatników!. Co robią Organy Kontrolujące takie hucpy!?. Finansowanie Klubu Sportowego S. A. z pieniędzy Podatników zawodnikom,którzy,,profesjonalnie"(!?) kopią piłkę w tym Klubie, ale za pieniądze Podatników!?.Pieniądze (Podatników) przekazane z Urzędu Miasta na Klub (Spółkę Akcyjną) dla zawodników, Trenerów i innych są przejadane przez ww, ponieważ to Podatnicy fundują im Wypłaty! (?).... Zgłaszam ten PROCEDER do Instytucji Kontrolnych...!.
już oceniałe(a)ś
3
1
Super! Tego chcemy! To jest najważniejsze dla nas, mieszkańców!
już oceniałe(a)ś
2
1
"Policjanci z Katowic zatrzymali 10 pseudokibiców Piasta Gliwice. - Podczas akcji zabezpieczyliśmy 25 kilogramów amfetaminy, marihuany i kokainy, a także broń i amunicję - informuje rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach". A na czym stoi Zagłębie?
@g96
na kasie z miasta
już oceniałe(a)ś
2
0
@bejzkik_2
A, to mi ulżyło. Teraz rozimiem dlaczego kibic pasie klub miejską kasą - dba o to, żeby nie zszedł na złą drogę.
już oceniałe(a)ś
1
0
@g96
Działanie noszące znamiona szlachetności propagowane przez zorganizowaną grupę dobrodziejow
już oceniałe(a)ś
1
0