MKS MOS Płomień Sosnowiec w trwającym sezonie II Ligi Śląskiej Kobiet radzi sobie znakomicie, a kolejne zwycięstwa przybliżają klub do awansu. Problemy finansowe sprawiają jednak, że dalsze występy siatkarek stoją pod znakiem zapytania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Drodzy sympatycy sosnowieckiego sportu. Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie żeńskiej drużyny siatkarskiej MKS MOS Płomień Sosnowiec, występującej w II Lidze Śląskiej Kobiet. Siatkówka to sport, który wymaga dużo pracy i wysiłku fizycznego i nie może być uprawiany bez odpowiedniego nakładu finansowego" – czytamy w opisie zbiórki klubu w serwisie zrzutka.pl.

MKS MOS Płomień Sosnowiec może awansować do I Ligi Śląskiej

„Płomyczki" grające w lidze młodzieżowej (juniorki 16-18 lat) w minionym sezonie uzyskały promocję do II Ligi Śląskiej Kobiet. Obecnie sosnowiczanki plasują się na drugim miejscu w tabeli (tuż za UKS Spartakus Zabrze) i mają ogromne szanse, aby awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna Płomienia po pięciu spotkaniach ma na swoim koncie komplet punktów. Sosnowiczanki dotychczas oddały rywalkom tylko dwa sety. 5 listopada „Płomyczki" zadebiutowały w milowickiej hali, która uchodzi za kolebkę nie tylko sosnowickiej, ale i krajowej żeńskiej siatkówki.

Siatkarki MKS MOS Płomień Sosnowiec
Siatkarki MKS MOS Płomień Sosnowiec  MKS MOS Płomień Sosnowiec

„Dla nich samych to wielki sukces, gdyż wywalczyły sobie awans ciężką pracą i ambicją. Nasze dziewczyny są rodowitymi sosnowiczankami, swój czas od wielu lat poświęcają temu, co kochają i co jest ich pasją, czyli siatkówce. Mają zacięcie do walki i wielkie serce do gry. Są rewelacją rozgrywek, wygrywają mecz za meczem" – czytamy w komunikacie klubu.

MKS MOS Płomień Sosnowiec potrzebuje wsparcia finansowego

Choć awans do I Ligi Śląskiej jest realny, to klubu przyznaje, że bez finansowego wsparcia gra w wyższej klasie rozgrywkowej stoi pod znakiem zapytania.

Siatkarki MKS MOS Płomień Sosnowiec
Siatkarki MKS MOS Płomień Sosnowiec  MKS MOS Płomień Sosnowiec

„Wycofanie drużyny z dalszej rywalizacji w lidze byłoby najgorsze dla zawodniczek, trenerów, rodziców i wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesu sosnowieckiej młodzieży. Mamy nadzieję, że może Państwa pomoc pozwoli >Płomyczkom< kontynuować dalsze rozgrywki i awansować do I Ligi Śląskiej Kobiet. Poszukujemy również sponsorów, którzy by nas wsparli. Każda pomoc finansowa w tej kwestii będzie mile widziana, a każda wpłacona symboliczna złotówka obecnie będzie dla nas bezcenna" – stwierdził klub.

Przypomnijmy, że w Sosnowcu gra też I-ligowy, seniorski zespół kobiet Trans-Ann Płomień Sosnowiec, który po rozegraniu sześciu kolejek zajmuje czwarte miejsce w stawce 14. drużyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Myślę że takie informacje trafiają do gazety w momencie, w którym wyczerpały się wszystkie możliwości. Czy to trzeba komentować? MoE gdyby córka jakiegoś siatkarza w UM chciała grać to wtedy takich artykułów byśmy nie czytali
już oceniałe(a)ś
6
0
I co Sosnowca nie stać na 10k, a stac na 12 milionów dla kopaczy.
@Ryskas
Sosnowiec stać na równe traktowanie różnych dziedzin sportu, ale mieszkańcy musieliby sobie przypomnieć, że są obywatelami a nie niższą warstwą porządku feudalnego.
już oceniałe(a)ś
3
0
Dyzma rozkradł wszystko, nic nie dostaniecie od Dyzmy niestety, obym się mylił
już oceniałe(a)ś
2
2