Wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się 29 stycznia w Sosnowcu. Fundacja Jurka Owsiaka gra tym razem pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Finałowe granie rozpocznie się w hali sportowej w Zagórzu. Na miejscu m.in. pokazy pierwszej pomocy, stoiska artystyczne, kiermasze rękodzieła, występy muzyczne, animacje, konkursy i wiele, wiele innych atrakcji.

Od godziny 15 koncerty rozpoczną się w parku Sieleckim. Pierwsza na scenie pojawi się Gabi Foksa, a po niej: Holly Blue, Universe, a gwiazdą wieczoru będzie Roxie Węgiel. Tradycyjnie o godz. 20 zaplanowano "Światełko do nieba". Pokaz to tzw. Silence Show, w którym wykorzystuje się efekty pirotechniczne generujące obniżony poziom dźwięku. W pokazie wykorzystane zostaną również lasery oraz generatory ognia. Współorganizatorem koncertu jest Urząd Marszałkowski oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis.

Wojewódzki finał WOŚP w Sosnowcu tym razem w parku Sieleckim

Wśród atrakcji tego dnia będzie także mecz hokejowy na Stadionie Zimowym. W meczu weźmie udział drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Zagłębie Sosnowiec oraz dodatkowo cztery drużyny. Start o godz. 13.30. Dla wszystkich uczestników przewidzianych jest dużo atrakcji, m.in. loteria fantowa, pokazy jazdy figurowej, wyścigi gokartów, malowanie twarzy czy kawiarenka z kawą, herbatą oraz domowym ciastem.

Na wolontariuszy będą czekały Przystanki ciepła. To miejsca, gdzie będą mogli napić się ciepłej herbaty i ogrzać. W godz. 10-13 będzie można odwiedzić Centrum Informacji Miejskiej, a w godz. 15-19 Zamek Sielecki.

Dodajmy, że wcześniej odbędzie się 8. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą, organizowany tradycyjnie przez 71. Sztab WOSP Sosnowiec, Harpagan Sosnowiec i MOSiR. Zapisy już ruszyły. Szczegóły 8. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem