Teatr Zagłębia w Sosnowcu zaprasza w poniedziałek (23 stycznia) na wernisaż wystawy "Przesunięcia", która wprowadzi nas w świat natury.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Po pszczołach, które na dobre zadomowiły się na dachu teatru, leśnej ścieżce i Ogrodzie Teatralna, 23 stycznia o godzinie 18 po raz kolejny będziemy mogli się przekonać o tym, że z przyrodą jesteśmy za pan brat" – zapowiada Teatr Zagłębia. 

Tego dnia zaplanowano wernisaż wystawy „Przesunięcia", która ma wprowadzić widzów w świat natury. 

Wernisaż w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

Dwóch młodych twórców – Joanna Zdzienicka-Obałek i Paweł Szeiblaz z Pracowni Sezonowej – głównym źródłem inspiracji uczyniło przyrodę. „Nawet drobne manifestacje przyrody w postaci gałązek, liści lub nasion stały się dla nich pretekstem do budowania narracji na temat czasu, egzystencji, ludzkiej postawy wobec natury" – czytamy w materiałach zapowiadających wydarzenie. 

Ekspozycja w teatralnej Niegalerii będzie mieć charakter instalacji in situ. Będzie też powstawać na oczach widzów. Twórcy liczą, że goście wernisażu będą ingerować w ich pracę. 

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Potrwa do 8 kwietnia 2023 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem