Kościół policzył wiernych i okazało się, że kościoły diecezji sosnowieckiej coraz bardziej pustoszeją. Jeszcze pięć lat temu w niedzielnych mszach uczestniczyło 26,1 procent tamtejszych zadeklarowanych katolików. Z najnowszych danych wynika, że liczba ta stopniała do 18 procent.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, który sprawdza religijność Polaków, opublikował niedawno najnowsze dane dotyczące praktyk religijnych w polskich diecezjach. Wynika z nich, że w Polsce na niedzielną mszę chodzi 28,3 proc. katolików. To najniższy wynik w historii badań prowadzonych od 1980 r. Komunię przyjmuje tylko 12,9 proc. wiernych.

Konferencja Episkopatu Polski poinformowała, że badanie przeprowadzono 26 września 2021 r., gdy w Polsce obowiązywały obostrzenia związane z pandemią - wierni mogli zajmować połowę miejsc w kościołach i musieli zakryć usta oraz nos. Dlatego też, jak zastrzegła KEP, dane nie są miarodajne. W 2020 r. badań w ogóle nie przeprowadzono właśnie przez pandemię.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
jestem zadowolony, że Sosnowiec jest w tej kategorii najlepszy.
już oceniałe(a)ś
3
0
Zamykanie kościołów, bo katar się kłania
już oceniałe(a)ś
2
0
Hahaha
już oceniałe(a)ś
1
0
"Tylko 18 proc. wiernych na niedzielnej mszy" - a ogółem to ilu w Sosnowcu jest wiernych a ilu ...niewiernych? Fajne sformułowania w XXI wieku.
już oceniałe(a)ś
0
0